Havayolları

Hawaiian Airlines uçağında korku dolu anlar; Duman kabini sardı 7 kişi hastaneye kaldırıldı

San Francisco şehrindeki Oakland Uluslararası Havalimanı’ndan, Hawaii'ye giden yolcu uçağının kargo ve kabin bölümünü bir anda duman kapladı. Honolulu Havalimanı’na acil iniş yapan uçaktaki 7 kişi hastaneye kaldırıldı. 

San Francisco şehrindeki Oakland Uluslararası Havalimanı’ndan, Hawaii’ye giden yolcu uçağının kargo ve kabin bölümünü bir anda duman kapladı. Honolulu Havalimanı’na acil iniş yapan uçaktaki 7 kişi hastaneye kaldırıldı.  Hawaiian Airlines’a ait yolcu uçağı HA47 sefer sayılı uçuşu gerçekleştirmek için Oakland’dan havalandı. 184 yolcu ve 7 mürettebatın bulunduğu uçağın kabini inişten 20 dakika önce bir anda dumanaltı oldu.


Honolulu Havalimanı ile irtibat kuran A321-200 tipi uçağın pilotları acil iniş talebinde bulundu. Güvenli bir şekilde iniş gerçekleştiren uçağı ARFF ve sağlık ekipleri karşıladı. Tahliye botları (Slide) patlatılarak uçaktan indirilen yolculara sağlık görevlileri müdahale etti.

2’si çocuk toplam 7 yolcunun ‘dumana bağlı semptomlar’ nedeniyle hastaye sevk edildiği açıklandı. Havayolu şirketi yaşanan durumdan dolayı tüm yolculardan özür dilediğini duyurdu.

BAĞLANTILI HABER:
AirHelp'in en iyi havayolu şirketi listesinde iki Türk şirketi

ABD Federal Havacılık Dairesi (FAA) olayla ilgili soruşturma başlattı.

Etiketler

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı