Havaist nereden kalkıyor, Havaist saatleri kaçta? Havaist ücretleri ve iletişim bilgileri

featured

İstanbul Yeni Havalimanı’nda yolcu taşıyan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Otobüs İşletmeleri A.Ş.’ye ait HAVAİST otobüsleri nerelerden, saat kaçta hareket ettikleri merak ediliyor. Peki, Havaist saatleri kaçta? Havaist ücretleri ne kadar? Ödemeler İstanbulkart ile yapılabiliyor. İşte, havaist ile ilgili tüm soruların cevabı…

İstanbul Yeni Havalimanı hakkında en çok merak edilen konulardan birisi de havalimanına ulaşımın nasıl gerçekleşeceğiydi. Havalimanı’na ulaşım Havaist ile gerçekleşiyor. İstanbul’da 4 hatta 20 otobüsle hizmet veren Havaist’in hizmet vereceği 5.nokta ise 15 Temmuz Demokrasi Otogarı-Alibeyköy Cep Otogarı-İstanbul Havalimanı Hattı (İST- 3) oldu. Bu hat güzergahı ile birlikte bu yılın sonuna kadar toplam 25 lüks otobüsle haftada 50 sefer gerçekleştirilecek.İstanbul Büyükşehir Belediyesi hizmetlerine HAVAİST’le yeni bir işlev daha ekleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş.’nin bir markası olan HAVAİST, İstanbul Havalimanı’ndan şehir içi geliş-gidiş yönlerinde belirli noktalara transfer işlemi yapacak.

HAVAİST yolcu taşımacılığında kullanılacak 2018 model 46 kişilik Euro6 araçlarıyla güvenliği ve yolcuya kaliteli hizmeti esas alıyor.

HAVAİST’te verilen hizmetler yolcu rahatlığı esas alınarak tasarlanmış ve rahat bir yolculuk yapılabilmesi amaçlanarak, koltuklar arası geniş mesafeler, ayarlanabilir koltuk başlıkları, yüksek bir iç mekân dizayn edilmiştir.
2018’in son teknolojik ürünleriyle kaliteli ekranlarda TV-film-dizi vb. hizmetleri ile beraber USB destekli şarj üniteleri ve Wİ-Fİ hizmeti verilerek yolculuğun keyifli bir hal alması da hedeflenmiş.

İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş. İstanbul ili sınırları içerisinde İstanbul halkına uygun bir toplu taşımacılık hizmeti sunmak, bu hizmeti yaparken sürdürülebilir kalkınma prensiplerini korumak, halka en kaliteli hizmeti vermek ve ilgili/çeşitli sosyal sorumluluk politikaları geliştirerek ekonomik bir canlılık sağlamak amacında. Peki, havaist nereden kalkıyor? ücretleri ne kadar?

 

Mevcut tarifesine yüzde 20 oranında zamlar uygulayan Havaist’in bu kararı yolcular tarafından büyük tepki çekti.

Yeni Zam tarifesine göre;

Bakırköy-Havalimanı 26 TL’den 31 TL’ye

Halkalı-Havalimanı 21 TL’den 25 TL’ye

Beyazıt-Havalimanı 30 TL’den 35 TL’ye

Kadıköy-Havalimanı 32 TL’den 38 TL’ye

Beylikdüzü-Havalimanı 28 TL’den 33 TL’ye

İstanbul Havalimanı-Sabiha Gökçen 37 TL’den 43 TL’ye çıkarıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Havaist nereden kalkıyor, Havaist saatleri kaçta? Havaist ücretleri ve iletişim bilgileri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir