Havada korku dolu dakikalar! Önce Sarajevo Havalimanını, ardından ise Tuzla Havalimanını pas geçerek Sabiha Gökçen’e geri döndü

featured

İstanbul’dan kalkarak Bosna Hersek’e hareket eden uçak, pisti es geçerek İstanbul’a geri döndü.

PC291 İstanbul Sabiha Gökçen – Saraybosna seferi olumsuz hava koşullarından ötürü önce Sarajevo Havalimanını, ardından ise Tuzla Havalimanını pas geçerek Sabiha Gökçen’e geri döndü.

Bugün 12.50’de kalkması planan uçuş, olumsuz hava koşulları sebebiyle 15.20’ye ertelendi.

15.20’de İstanbul’dan kalkan uçak, Sarajevo Havalimanı için anons yaptı ancak piste inemedi. Bu süre zarfında yolcular korku dolu anlar yaşadı.

Tekrardan yükselerek Bosna Hersek Tuzla Havalimanına yönelen uçak burayı da es geçerek İstanbul’a geri döndü.

Havada korku dolu 4 saat yaşadık

Uçakta yer alan yolcular o anları HavaHaber’e anlattı. Şiddetli türbülanstan dolayı zor anlar yaşadıklarını anlatan yolcular şöyle devam etti: “Pegasus’la normal şartlar 12.50’de Saraybosna’ya hareket edecektik ancak, kötü hava koşulları nedeniyle uçak 3 saatlik bir rötar yaptı.

Yanımdaki yolcu bayıldı, 5 dakika türbülansta kaldık

Uçak,15.20’de havalandı. ‘Saraybosna’ya iniş için alçalıyoruz’ anonsunun ardından uçak ciddi bir türbülansa girdi. Çok ciddi sarılmamalar yaşandı. O an yanımdaki yolcunun bayıldığını fark ettim. Çığlıklar havada uçuşuyor. Yaklaşık 5 dakika boyunda türbülansta kaldık. Uçak sanki boşluğa düşüp, oradan sarsılıyor gibiydi. Akabinde Saraybosna Havalimanı’na inemedikten sonra Tuzla Havalimanı’na uçak yöneldi. Buraya iniş denemesi de başarısız olunca uçak, İstanbul’a dönüş kararı aldı. Uçakta korku dolu 4 saat yaşadık.”

Hava Haber – Özel

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
4
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Havada korku dolu dakikalar! Önce Sarajevo Havalimanını, ardından ise Tuzla Havalimanını pas geçerek Sabiha Gökçen’e geri döndü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir