Havada kapısı açılan uçakta neler yaşandı?

Güney Kore uçağında havadayken acil çıkışı açan adamın yanında oturan yolcu, yaşadığı sarsıcı deneyimi anlattı.

YouTube video

Güney Kore uçağında havadayken acil çıkışı açan adamın yanında oturan yolcu, yaşadığı sarsıcı deneyimi anlattı.

Cuma günü Güney Kore’nin Daegu şehrine doğru alçalan bir uçakta, acil çıkışını açan adamın yanında oturan yolcu, rüzgarın kabine girip nefes almayı zorlaştırması nedeniyle çok korktuğunu ve ölebileceğini düşündüğünü söyledi.

Yonhap News’e konuşan Lee Yoon-Joon isimli yolcu, çıkışı çıplak elleriyle açtığı iddia edilen yolcuyu fiziksel olarak zapt ettiğini anlattı.

Korkunç olaydan önce Lee, yanında oturan ve uçuş boyunca uzun, rahatsız edici göz teması kuran yolcudan rahatsız olduğunu söyledi. Acil durum çıkışı çekildiğinde uçak yerden yaklaşık 200 metre yukarıdaydı.

“Ölecek miyim diye düşündüm” diyen Lee’nin dışında başka bir yolcunun çektiği korkunç video, sert rüzgarların içeri girdiğini ve uçaktaki yolcuların koltuklarına tutunduğunu gösteriyor.

ON YIL HAPİS CEZASI ALABİLİR

Görgü tanıkları, Asiana Airlines uçağının kapısının aniden açılmasıyla çocukların korkudan titremeye ve ağlamaya başladığını söyledi.

Yaklaşık 12 yolcu o kadar korkmuştu ki, uçak yerel saatle 12.40’ta kapısı hala açıkken Daego havaalanına güvenli bir şekilde indiğinde nefes almakta güçlük çekerek hastaneye kaldırıldılar. Asiana Havayolları bundan sonra, yolcuların çıkış sırasındaki koltukları ayırtmasını yasakladı.

Kapıyı açan, 33 yaşındaki adam da, tutuklandıktan sonra “boğulduğunu” hissettiği için kapıyı açtığını söyledi. Zihinsel sağlığının bozuk olduğunu söyleyen ve ismi açıklanmayan adam, uçak yerden 200 metre yukarıdayken acil kapısını açtığı için on yıl hapis cezasıyla karşı karşıya.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Havada kapısı açılan uçakta neler yaşandı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir