Havada büyük panik. Yolcu uçağı türbülansa girdi: Uçakta bulunan 36 yolcu yaralandı

Arizona'dan Hawaii'ye giden ve 278 yolcu 10 mürettebat taşıyan uçak türbülansa girdi. Meydana gelen korkunç olayda 11'i ağır 36 kişi yaralandı.

featured

ABD basınında yer alan habere göre Arizona’dan Hawaii’ye giden ve 278 yolcu 10 mürettebat taşıyan uçak türbülansa girdi. Meydana gelen korkunç olayda 11’i ağır 36 kişi yaralandı.

ABD’deki yerel ve ulusal medyada yer alan bilgilere göre, Honololu’daki havalimanına yaklaşık 30 dakika mesafede nadir rastlanan bir türbülansa kapılan uçaktaki 278 yolcu ve 10 mürettebattan 11’i ciddi olmak üzere 36 kişinin yaralandığı belirtildi.

Hawaiian Air, Twitter paylaşımında, Airbus A330 tipi yolcu uçağında yaşanan olayı doğrularken, yaralı sayısı hakkında rakam belirtmedi.

Hava yolu firması, “yaralılara havalimanında ilk müdahalenin yapıldığını ve bazılarının daha fazla bakım için hızla yerel hastanelere nakledildiğini” kaydetti.

Honolulu’daki yerel hastanedeki sağlık görevlileri, aralarında 14 aylık bir bebeğin de olduğu 36 yaralıdan bazıları için başından ciddi darbe alma, kesikler, morluklar, mide bulantısı ve bilinç kaybı gibi teşhislerde bulundu.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Havada büyük panik. Yolcu uçağı türbülansa girdi: Uçakta bulunan 36 yolcu yaralandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir