Havacılık sadece yolcu taşımak değil

featured

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi ve İşletme Bölümünün ortaklaşa düzenlediği, “Leaders Talk” adlı konferansın bu ayki konuğu Pegasus Hava Yollarının CEO’su Mehmet Tevfik Nane oldu. Geniş katılımla gerçekleşen konferansta, Mehmet Tevfik Nane özelde hayatı genelde ise iş yaşamı üzerinden öneri ve tavsiyelerde bulundu. Hukuk ve adalet arasındaki ince çizgiyi hakkaniyet ölçüsüne dayandırdığını ifade ederek “ İşinize hem aklınızı hem de kalbinizi koymalısınız” dedi. Girişken olmak, ilişkilerde samimi olmak önemlidir diyen Nane, Gaziantep’te meşhur bir söz olan “Adam adama gerek” sözünü hatırlatarak, insanların kalbini kırmanın kolay, kalp kazanmanın ise çok zahmetli ve uğraştırıcı olduğunu ifade etti.

ÜLKE OLARAK PONTASİYELİMİZ YÜKSEK

Türkiye’nin 82 milyon nüfusa sahip olduğunu belirten Nane,  Türkiye’de hava ulaşımını kullanan yolcu sayısının 11 milyon civarında olduğunu ifade etti. Türkiye’nin havacılık sektöründe kendi iç potansiyelinin oldukça yüksek olduğuna işaret ederken, konuşmasının devamında Nane şunları söyledi: “Türkiye’nin 2023 hedefi 50 milyon turist sınırını geçmek. Bu şu demek oluyor bu yılki turist sayısından 10 milyon fazlası. Bu rakamın yarısını Türk şirketleri taşıyacaktır. Şu an Türkiye’deki toplam uçuşlara baktığımızda Atatürk Havalimanı 70 milyon, Sabiye Gökçen Havaalanı 36 milyon, Yeni hava meydanı 200 milyon kapasitede olacak” dedi.

TÜRKİYE HAVACILIKTA GEÇİŞ NOKTASI

Türkiye’nin havacılık noktasında tam bir geçiş noktasında yer aldığını söyleyen Nane, havacılığı sadece yolcu taşımacılığı olarak döşenmemek gerektiğini, Kargo taşımacılığının da çok önemli olduğunu hatırlattı. Nane, Türkiye artık dünya çapında bir kargo taşıyıcısı konumunda ve bu potansiyeli her geçen yıl artarak devam ediyor” ifadelerinde bulundu. Konferans sonunda Mehmet Tevfik Nane’ye plaketini Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kurtaran takdim ederken, Adana BTÜ İşletme Bölümü Başkanı Doç. Dr. Efe Efeoğlu teşekkür belgesini sundu.

Kaynak: havahaber.com

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Havacılık sadece yolcu taşımak değil

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir