HAVA-SEN’den kurban bayramı mesajı

featured

Hava-Sen  kurban bayramı mesajı yayınladı yayınlamış olduğu bildiride ülkemizin zor bir dönemden geçtiğine değinde.

Hava-Sen’den yapılan açıklama şu şekilde;

Değerli Sivil Havacılık Çalışanları,

Öncelikle tüm ulusumuzun, başta sivil havacılık çalışanları olmak üzere tüm emekçilerin Kurban Bayramı’nı kutluyoruz. Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz.

Sivil havacılık alanında da önümüzdeki süreçte yeni gelişmelerin ve buna bağlı olarak yaşanacak sıkıntıların bizi beklediğinin farkındayız. Uluslararası küresel kapitalizm yeni sömürü araçları ararken bunun planlarını yapıyor. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada bunun en acımasız sonuçları, emekçiler ve yoksul halkın üzerine yıkılıyor.

Çalışma hayatımızdaki sıkıntılar artarken ücret kayıpları, işsizlik ve daha fazla çalışma koşulları bizlere acımasızca dayatılmaktadır. Uluslararası tröstler ve yerli işbirlikçileri bu ekonomik krizi, ulusların çöküşünü, ekonomik ve milli bağımsızlığını etkilemenin yanında, emeği ile geçinenleri daha fazla çalıştırmak ve daha az ücrete mahkûm etmek istemektedir. Krizlerin sebebi biz değiliz ve hiçbir zaman olmadık.

Dolayısıyla bunun bedelini de bizler ödemek istemiyoruz. Bu ülkenin emekçileri olarak, yaptığımız hizmet, ürettiğimiz artı değer ile her zaman bu ülkenin kalkınmasına destek olduk. Vergilerimizi ödedik. İşimizi yaptık. Şimdi fedakârlık gerekiyorsa sıra bu ülkede her zaman aslan payını alanlarındır.

Artık krizlerin bedelini sadece biz ödemek istemiyoruz. Bu bağlamda ülkemizdeki tüm işçi sendikaları ve konfederasyonlarının bu konuda söyleyecek sözü olmalıdır. İşçileri temsil edenler seslerini yükseltmelidir. Krize rağmen vergi borçları silinen büyük sermaye grupları kadar işçilerinde söyleyecek sözleri olmalıdır.

Ülkemizi ve işimizi küresel baronların insafına, bu baronların yarattığı krizi fırsata çevirip yerli ama milli olmayan sorumsuz sermaye baronlarına terk etmemeliyiz.

HAVA-SEN olarak bu anlayış ve sorumlulukla mücadelemizi sürdürmeye kararlıyız. Kurban Bayramımızın tüm ulusumuza ve emek dünyasına barış, dayanışma ve birlikte yaşam getirmesini diler saygılar sunarız.

HAVA-SEN Yönetim Kurulu

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
HAVA-SEN’den kurban bayramı mesajı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir