Hava-İş’ten primler ile ilgili flaş açıklama… Adaletsizliği derinleştirdi

Türk Hava Yolları (THY) çalışanlarının bağlı olduğu yetkili sendika Hava-İş, personele dağıtılacak primlerle ilgili açıklama yaptı.

featured

Türk Hava Yolları (THY) çalışanlarının bağlı olduğu yetkili sendika Hava-İş, personele dağıtılacak primlerle ilgili açıklama yaptı.

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası tarafından yapılan açıklamada, “Primler arasındaki uçurumlar bu konu hakkında yapılan açıklamalarda bahsedilen adalet kavramından uzak olunduğunu göstermiştir” ifadeleri kullanıldı. 

Hava-İş’in açıkalaması şu şekilde;

“Değerli Üyelerimiz,

THY A.O Yönetim Kurulu tarafından üyelerimize sene başında vadedilen primler yatırılmıştır. öncelikle bu karar için THY A.O Yönetim Kuruluna teşekkür ederiz. Ancak yatırılan primler arasındaki uçurumlar bu konu hakkında yapılan açıklamalarda bahsedilen adalet kavramından uzak olunduğunu göstermiştir. Bununla beraber %100 iştirak şirketlerin de aynı unvanlar için yapılan farklı ödemeler bu adaletsizliği derinleştirmiştir.

Maalesef yaşanan bu adaletsiz dağılım çalışanların işverene olan güvenini sarsmış, aidiyet bağına ciddi zarar vermiştir. Aynı işi yapan çalışanlar arasındaki farklı ödemeler memnuniyet yaratmak yerine iş barışını bozucu hal almıştır.

İştirak şirketlerinde ödenmeye başlayan banka promosyonu konusunda iyi niyet taşıyan A.O çalışanları maruz kaldıkları bu adaletsizlik sonucunda banka promosyonlarınında adaletsizliğe kurban gideceğine inanmaktadırlar.

Bu inancı perçinleyen bir diğer adaletsiz yaklaşım ise mahkemede kazanılmış hakkımız olan pazar mesaileri ile alakalı henüz bir adım atılmamış olmasıdır. THY A.O Yöneticilerinin bir çok kez mahkeme kararına uyacağız diyerek beyanlar vermesi fakat gelinen noktada henüz bir adım atmamış olması da çalışanlar üzerinde olumsuz etki yaratmaktadır.

Son olarak başta ödeneceği açıklanan prim olmak üzere banka promosyonu ve kazanılmış hak olan pazar mesaileri konusunda adaleti sağlamanız beklenmektedir. Sizler için binbir fedakarlık sergileyen çalışanlarınızı umutsuzluğa sürüklemeniz hoş karşılanmamaktadır.

Saygılarımızla

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)”

1
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Hava-İş’ten primler ile ilgili flaş açıklama… Adaletsizliği derinleştirdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir