Hava-İş, Akademi borçları için harekete geçiyor

featured

Türk Hava Yolları (THY) çalışanlarının bağlı olduğu yetkili sendika Hava-İş, akademi borçlarıyla ilgili harekete geçiyor. Sendika tarafından yapılan açıklamada, THY Uçuş Akademisi Mezunu First Officer üyelerinin borç yükünü hafifletmeyi planladıklarını duyurdu.

Hava-İş Sendikası’ndan üyelere şu mesaj gönderildi:

“Değerli Üyelerimiz;

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şartlar ve döviz kurundaki dalgalanmalar sebebiyle başta THY Uçuş Akademisi Mezunu First Officer üyelerimiz ve aldıkları tip eğitimleri sebebiyle THY A.O’na olan borçları bulunan pilot üyelerimizin borç yüklerini hafifletmek, makul bir çözüm bulmak için yapmakta olduğumuz çalışmamız nihayete ermiştir.

Yapmış olduğumuz bu girişim, sorunun müzakere ile çözülmesini öncelemekle birlikte sürecin çıkmaza girmesi ihtimaline karşı hukukî mücadelenin de alt yapısını ve yol haritasını içermektedir.

Yaşanılan soruna dair Sendikamız Hukuk Müşavirleri Sayın Tahir Turan Kaya, Sayın Ali Yağız Pesok ve Sözleşme Hukuku konusunda Uzman Doç. Dr. Umut Yeniocak Beyin katılımıyla çözüm önerilerimizi, izleyeceğimiz müzakere ve hukuk sürecini konuşmak üzere bir toplantı tertip etmiş bulunmaktayız.

Toplantı için 5 Ocak 2022 ve 7 Ocak 2022 tarihlerinden sizler için uygun olanı aşağıdaki numaraya bildirmeniz durumunda ilgili toplantıyı gerçekleştireceğiz.

Ayni zamanda zoom uygulaması üzerinden yapacağımız canlı yayın ile katılımın maksimum seviyede olmasını planlamaktayız.

Sizler için uygun olan tarihi aslicanorhan@havais.org.tr bildirmeniz durumunda en fazla talep olan tarihte toplantı planlanacaktır.

Taleplerinizi 03 Ocak 2022 tarihine kadar ilgili telefon numarasına veya mail adresine bildirmeniz gerekmektedir.

Saygılarımızla,

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş)
Yönetim Kurulu”

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Hava-İş, Akademi borçları için harekete geçiyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir