Harvard’da Çalışan Türk Profesöre Göre Türkiye’de Salgın Bu Yaz Tamamen Bitebilir

featured

Harvard Üniversitesi’nde görev yapan Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil, CNN Türk’te 5N1K programında Cüneyt Özdemir’e konuk oldu. Prof. Dr. Hotamışlıgil’e göre bu yaz pandeminin tamamen sona erdiğini görebiliriz.

Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil, Cüneyt Özdemir’in 5N1K programında son dönemin en çok sorulan sorularından biri olan “Koronavirüs salgını ne zaman biter?” sorusuna cevap verdi. Hotamışlıgil, “Tünelin ucundaki ışığı çok parlak görüyorum. En önemli şey çok net olarak aşıları yaygın olarak uygulayan ülkelerde salgın bitiyor. Aşı olmadan salgının bitmesi mümkün değil” dedi.

Son dönemde pek çok tartışmayı beraberinde getiren aşı karnesi konusuna da değinen Prof. Dr. “Aşı karnesi bence kötü bir fikir. Beklenmedik sıkıntılar yaratabilecek bir şey. Etkinlik düzeyi de tartışabilecek. Dünyada aşıya erişim eşitsizliği var. Hiç aşılanmamış ülkeler var. Bir numaralı çözülmesi gereken bu: Aşıların dağıtımı. Aşılar arası bir propaganda yarışı da var. Veri eksikliği soru işareti yaratıyor” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Harvard’da Çalışan Türk Profesöre Göre Türkiye’de Salgın Bu Yaz Tamamen Bitebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir