Haluk Görgün’den İlham Aliyev’e KAAN savaş uçağı hediyesi

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e KAAN savaş uçağıyla ilgili hediye takdim etti.

featured

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, Azerbaycan’ın savunma kabiliyetlerinin geliştirilmesi ve yerel üretimin desteklenmesi konusundaki motivasyon ve hedeflerine Türk savunma sanayi şirketleri olarak katkı sağlamaya çalıştıklarını belirterek, “Birlikte geliştirilecek projelerin, üretim tesislerinin, teknoloji transferinin yapılması gibi farklı konularda da çalışmalarımız devam ediyor.” dedi. Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e KAAN savaş uçağıyla ilgili hediye takdim etti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’e özel ziyaret

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in makamında gerçekleşen ziyarete; Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün liderliğinde, Aselsan Genel Müdürü Ahmet Akyol, ASFAT Genel Müdürü Behçet Karataş, Havelsan Genel Müdürü Dr. Mehmet Akif Nacar, MKE Genel Müdürü İlhami Keleş, Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil ve Repkon Grup Başkanı İbrahim Külekçi’den oluşan heyet katılım sağladı. Ziyaret kapsamında dost ve kardeş ülke Azerbaycan ile Türkiye arasındaki işbirliği potansiyelinin derinleştirilmesine yönelik görüşme gerçekleştirildi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Haluk Görgün’den İlham Aliyev’e KAAN savaş uçağı hediyesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir