Gümüşhane Üniversitesi’nde Gerçekçi Uçak Kazası Tatbikatı

Gümüşhane Üniversitesi'nde düzenlenen uçak kazası tatbikatında, öğrenciler ve UMKE ekipleri gerçekçi bir performans sergiledi. Tatbikat, öğrencilere kazalar karşısında sakin kalma ve olay yönetimi becerilerini kazandırmayı hedefledi.**

featured

Gümüşhane Üniversitesi kampüsünde gerçekleştirilen uçak kazası tatbikatında, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı’ndan 19 öğrenci kazazedeleri canlandırdı.

Gümüşhane Üniversitesi kampüsünde gerçekleştirilen uçak kazası tatbikatında, kazazedeleri Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı’ndan 19 öğrenci canlandırdı. Senaryo gereği, uçağın enkazına ulaşan ekipler, 14 yaralıyı bulundukları yerden alarak 112 Acil Sağlık ekiplerine teslim etti. Ekipler ayrıca 5 yolcunun cansız bedenine ulaştı.

Tatbikat senaryosuna göre, enkaza ulaşan ekipler, 14 yaralıyı bulundukları yerden çıkararak 112 Acil Sağlık ekiplerine teslim etti. Ayrıca, ekipler 5 yolcunun cansız bedenine de ulaştı.

Eğitimin Amacı ve Önemi

Öğretim Görevlisi Elif Büşra Hamzaoğlu, tatbikatın, öğrencilerin gerçek kazalar karşısında sakin kalabilmeleri ve olay yerinde etkili yönetim yapabilmeleri amacıyla düzenlendiğini açıkladı. UMKE Gümüşhane Sorumlusu Neşe Öztürk ise son dönemde dünya ve Türkiye’de yaşanan olayların, bu tür tatbikatların önemini bir kez daha ortaya koyduğunu belirtti.

Öğrencilerin Deneyimleri

Tatbikata katılan öğrencilerden Alpay Eser, bu deneyimin kendisi için heyecan verici olduğunu ifade etti. Eser, “Okulda öğrendiğim bilgileri sahada uygulama fırsatı buldum. Sahada çalışmak zordu. Hızlı müdahale etmek, ekip çalışması ve koordinasyon gerektiren bir iş.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Gümüşhane Üniversitesi’nde Gerçekçi Uçak Kazası Tatbikatı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir