Gözen Digital Aviation, Boeing’in Operator/OpsManager Ürün Grubunu Bünyesine Kattı

featured

Gözen Holding’in en yeni iştiraki olan Gözen Digital Aviation (GDA), Jeppesen’ın Operator/OpsManager ürün grubunu satın almak üzere Boeing ile sözleşme imzaladı.

Bu satın alma ile GDA, dijital havacılık faaliyetlerinde sahip olduğu yazılım portföyünü genişlettiği ve işletme verimliliğini artırdığı gibi; Gzözen’in 1979 yılından bugüne havacılık sektöründe sahip olduğu deneyim ile uçtan uca hizmet sunarak büyümesine yönelik süregelen stratejisini de yansıtıyor.

Operator/OpsManager, genel havacılık ve tarifesiz (charter) uçuşlar gibi operasyonların kendine özgü gerekliliklerinin karşılanmasına yardımcı sistemleri tek bir çözümde birleştiren, web tabanlı bir uçuş programlama yazılımıdır. Bu ürün grubu, havacılık operasyonlarında uçtan uca çözümler sunulması açısından GDA’nın portföyüne değerli katkılar sağlayacaktır.

GDA, müşteri deneyimini ve ihtiyaçlarını ön planda tutan bir hizmet yaklaşımı ile Operator’ı daha da geliştirmeyi planlamaktadır. Üst düzeyde müşteri memnuniyeti odaklı, havacılık tecrübesine sahip özel bir ekip 7/24 destek vermek üzere görevlendirilmiştir.

GDA Yönetim Kurulu Başkanı Devran Gözen konuyla ilgili olarak şu ifadelerde bulundu; “Gözen Holding’in sahip olduğu tecrübeyi kusursuz bir dijital deneyime dönüştürmeyi hedefleyen Gözen Digital Aviation, havacılık sektöründe dijital çözümlerde lider olma vizyonunda bugün önemli bir adım atmıştır. Bu satın alma ile ürün portföyümüzü genişletirken, 5 kıtaya yayılan hizmet ağımızla küresel bir oyuncu olarak ismimizi duyuruyoruz.

Havacılık alanında deneyimli ve dinamik ekibimizle birlikte büyümenin gururunu yaşıyoruz.’’ GDA CEO’su Şevket Numanoğlu konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “Bu yeni satın alma sürecinde; her iki şirket de bu niş pazarda ortak çalışmalarını sürdürmeye devam edecek. Tüm gayretimizi ve bilgi birikimimizi Operator’ın geleceğine yönelik yeni ufuklar açmak için yoğunlaştıracağız. Buradaki başlıca hedefimiz; ürün grubunun kullanıcıları için katma değerinin artması ve pazardaki yerinin güçlenerek öncü konuma gelmesidir.” Boeing Global Services’in Dijital Havacılık Çözümlerinden Sorumlu Ürün Yöneticisi Brett Burgess konuyla ilgili olarak şu sözleri paylaştı; “Operator’ın ve OpsManager’ın Gözen Digital Aviation ile emin ellerde olduğunu biliyoruz. Her iki şirket de özel uçak ve genel havacılık pazarına hizmet vermesi açısından köklü bir geçmişe sahip. Müşterilerimizin kusursuz bir aktarım süreci geçirmesi için birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Gözen Digital Aviation, Boeing’in Operator/OpsManager Ürün Grubunu Bünyesine Kattı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir