GÖKBEY iki testi daha başarıyla tamamladı: 20 bin feet irtifada Maksimum servis irtifasına ulaştı.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından üretilen yerli ve milli Genel Maksat Helikopteri T625 GÖKBEY’in yüksek irtifa uçuş testi başarıyla tamamlandı. Gökbey, 20 bin ft. yükseklikte uçuş gerçekleştirerek maksimum servis irtifasına ulaştı.
Yerli helikopter çift motorla gerçekleştirilen uçuşta tek motor testini de başarıyla geçti.

T625 GÖKBEY Genel Maksat Helikopteri

En zorlu iklim ve coğrafyalarda dahi, yüksek irtifa ve yüksek sıcaklıkta, gece ve gündüz koşullarında etkin bir şekilde faaliyet gösterebilecek olan T625 GÖKBEY Genel Maksat Helikopteri, milli imkân ve kabiliyetler kullanılarak tasarlanmakta ve üretilmektedir. ATAK Programı süresince kazanılan bilgi, birikim, tecrübe ve yetenek havuzu temel alınarak başlanılan Özgün Helikopter Programı kapsamında, yapısal ve aviyonik sistemlerin yanı sıra, transmisyon, rotor ve iniş takımları gibi kritik öneme haiz sistemlerin tasarımları ve üretimleri de tamamen milli kaynaklar kullanılarak gerçekleştirilmektedir Helikopterin geniş görev yelpazesine sahip olmasından ötürü taşıma, VIP, kargo, hava ambulans, arama kurtarma ve kıyı ötesi taşıma görevlerini icra edebilecektir.

Bakım Kolaylığı

T625 GÖKBEY Helikopteri yapısal, aviyonik ve mekanik sistem tasarımları kapsamında operasyonel hazırlığı en üst seviyeye çıkarmayı ve bakım maliyetlerini en aza indirmeyi hedeflemektedir. TUSAŞ Entegre Lojistik Destek Hizmetleri tarafından hazırlanan T625 GÖKBEY Bakım Servis Planları ve uzman personel desteği ile beklenmedik durumların kontrol edilmesi ve verimliliğin artırılmasını amaçlanmaktadır.

Uzunluk (rotorlar dönerken)
15.87m
MTOW
6050 kg
Harici Yakıt Tankı
280 kg
Mürettebat
2
Yolcu
12
Azami Seyir Sürati
306 km/sa
Servis Tavanı
6069 m
Menzil
740 km
Havada Kalış
3,8+ Saat
0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
GÖKBEY iki testi daha başarıyla tamamladı: 20 bin feet irtifada Maksimum servis irtifasına ulaştı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir