General elektrik Gebze’de ARGE merkezi açtı

featured
SANAYI VE TEKNOLOJI BAKANI MUSTAFA VARANK, GE ELECTRIC HAVACILIK TURKIYE TEKNOLOJI MERKEZI BUNYESINDE KURULAN KATMANLI IMALAT TEKNOLOJILERI AR-GE LABORATUVARI'NIN ACILISINA KATILDI. FOTOGRAF-KOCAELI-DHA

Dünyanın en büyük uçak motoru imalatçılarından biri olan General Electric, Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki, TÜBİTAK Marmara Teknoloji Serbest Bölgesi’nde bulunan General Electric (GE) Havacılık Türkiye Teknoloji Merkezi bünyesinde kurulan Katmanlı İmalat Teknolojileri Ar-Ge Laboratuvarı’nı açtı. Kurdelayı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank kesti.

Açılışta konuşan Bakan Varank, dinamik işgücünü, sanayi kapasitesini ve coğrafi avantajları en iyi şekilde kullanarak, yapısal dönüşüm için gerekli adımları kararlılıkla attıklarını belirterek, “Nihai hedefimiz Türkiye’yi sanayi ve teknolojide lider bir üretim üssü haline getirmek” dedi.

Törene, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Işık Yılmaz Batur, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Canan Özsoy ile GE’nin üst düzey yönetimi katıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
General elektrik Gebze’de ARGE merkezi açtı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir