Fransa’da hayatı durduran kişi 16 yaşındaki çocuk çıktı!

featured

Fransa’yı alarma geçiren, onlarca havalimanında uçuşların durdurulmasına, okulların boşaltılmasına yol açan bomba ihbarı asılsız çıktı. Bomba ihbarının geldiği eve operasyon düzenleyen ekipler 16 yaşındaki bir çocukla karşılaştı. Ülkeyi karıştıran genç gözaltına alındı.

İsrail-Hamas çatışması tüm şiddetiyle devam ederken, Gazze’deki yıkım Avrupa ülkerinde de protesto ve gösterileri beraberinde getirdi.

Çatışmalardan etkilenen bir adam ABD’de Filistinli bir çocuğu katlederken, Belçika’da ise çatışmalardan etkilenen bir göçmen iki İsveçliyi katletti.

FRANSA’DA BOMBA PANİĞİ

Batı ülkeleri yaşanan gelişmelerin ardından güvenlik noktasında daha hassas hale gelirken, Fransa ‘tehdit ve bomba’ ihbarıyla sarsıldı.

6 HAVALİMANI BOŞALTILDI

Birçok önemli noktaya yönelik yapılan bomba ihbarlarının ardından 6 havalimanı boşaltıldı. Okul ve müzeler tahliye edildi.

Fransa en yüksek seviyede alarm durumuna geçerken, polis ülke çapında paniğe neden olan ihbarların asılsız çıktığını belirledi.

16 YAŞINDAKİ ÇOCUK GÖZALTINA ALINDI

İhbarın geldiği yapıldığı adrese düzenlenen operasyonda 16 yaşında bir çocuğun gözaltına alındığını açıkladı.

Çocuğun, Paris yakınlarında gittiği bir okula e-posta yoluyla bomba ihbarı yaptığı öğrenildi.

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, iki gün içinde asılsız bomba ihbarları nedeniyle toplam 18 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

‘KÜÇÜK ŞAKACILAR ASLINDA BÜYÜK APTALLAR”

Fransa Ulaştırma Bakanı Clement Beaune ise, bugün yapılan asılsız ihbarlar nedeniyle 18 havaalanının 10 tanesinin boşaltıldığını açıklarken, “Çarşamba gününden bu yana havaalanlarımızda sahte bomba ihbarlarında artış gördük” dedi.

Beaune, “Şunu açıkça ifade etmek istiyorum ki bu oyunları oynayan akıllı adamlar veya küçük şakacılar aslında çok büyük aptal ve ciddi suçlulardır” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
1
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Fransa’da hayatı durduran kişi 16 yaşındaki çocuk çıktı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir