Havayolları

Finlandiya’da şok olay… Kabin memuru uçaktan düştü!

Finlandiya havayolu şirketi Finnair'in kabin ekibinin bir üyesi, taşıyıcının onayladığı Helsinki havaalanındaki açık uçak kapısından düştükten sonra ciddi şekilde yaralandı.

Finlandiya havayolu şirketi Finnair’de inanılmaz bir kaza yaşandı. Oulu şehrinden Helsiki’ye gelen Finnair’e ait OH-LXD kuyruk tescilli Airbus A320 tipi uçak yolcularını tahliye etmek için körüğe yanaştı. Yolcuların tahliyesinin tamamlanmasının ardından korkunç bir olay yaşandı. Uçakta görevli olan kabin memuru açık olan kapıdan düştü. Yaralanan görevli hastaneye kaldırıldı. Uçak yaşanan kazanın ardından seferlerine devam etti.

OULU-HELSİKİ SEFERİNİ YAPIYORDU

Finlandiya havayolu şirketi Finnair’in kabin ekibinin bir üyesi, taşıyıcının onayladığı Helsinki havaalanındaki açık uçak kapısından düştükten sonra ciddi şekilde yaralandı. Olay, dün sabah erken saatlerde, Airbus A320 uçağının Helsinki’de, Oulu’dan yeni uçakla uçakla gelmesinden sonra meydana geldi.

AÇIK KAPIDAN DÜŞTÜ

Erkek uçuş görevlisi, uçağın arka kapısından yaklaşık 3.6 metre yere düştü. Kazaların gerçekleştiği sırada yolcular zaten inmişti ve bazı medya raporları, arka kapıya adımların yerleştirildiğini öne sürmesine rağmen, kapının uçağa adım atmadan neden açıldığı belli değil.

BAĞLANTILI HABER:   Ryanir Havayolları uçağının tuvaletinde bomba tuvaleti

SORUŞTURMA AÇILDI

Finlandiya’nın hava kazası soruşturma kurulu OTKES, resmi Twitter hesabına yaptığı açıklamada, “kabin ekibi üyesini içeren ciddi bir olay” sonrasında bir ön soruşturma açtığını söyledi.

FINAIR OLAYI DOĞRULADI

Havayolu da yaşanan kazayı doğrularken, olayı nadir ve olağan dışı olarak değerlendirdiği belirtildi.

Olay hakkında soruşturma başlatıldığı açıklanırken, uçaktan düşen kabin memurunun ciddi yaralandığı ve vücudunda kırıklar meydana geldiği ancak hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. OH-LXD kuyruk tescilli uçak kazanın ardından seferlerine devam etti.

Kaynak: havahaber.com

Etiketler

İlgili Haberler

Bu da dikkatini çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı