FAA’den kabin memurları için kritik girişim

featured
service

ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA), yurt içi ve ek operasyonlarda çalışan uçuş görevlilerinin asgari dinlenme süresini artırmak için bir düzenleme önerdi.

Önerilen kural, uçuş görevlilerinin 14 saat veya daha az bir görev süresi için planlandığında, dinlenme süresini art arda 10 saate çıkaracak.

Şu anda, Kabin Görevlisi Görev Sınırlamaları ve Dinlenme Gereksinimleri, 14 saat veya daha az bir görev süresi planlanan uçuş görevlilerine en az arka arkaya dokuz saatlik bir planlanmış dinlenme süresi verilmesi gerektiğini belirtmektedir. Bu dinlenme süresi, planlanan görev süresinin tamamlanması ile sonraki görev süresinin başlaması arasında gerçekleşmelidir.

2018’de, FAA Yeniden Yetkilendirme Yasası uyarınca, Amerika Birleşik Devletleri Kongresi, FAA’yı, tarifeli 14 saatlik uçuş görevlileri için minimum dinlenme süresini artırmaya yönlendirdi. Yeniden Yetkilendirme Yasası ayrıca FAA’nın her koşulda dinlenme süresinin azaltılmasını yasaklamasını getiriyor.

FAA’nın açıklamasında Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg, “Biden-Harris İdaresi, çalışanları koruyan ve güçlendiren politikalar geliştirmekten gurur duyuyor. Bu öneri, uçuş görevlileri için işyerine daha güvenli ve daha sağlıklı bir katkıda bulunacak” dedi.

0
kalp
Kalp
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
FAA’den kabin memurları için kritik girişim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.