FAA Başkanı Steve Dickson istifa ediyor

Federal Havacılık İdaresi (FAA) Başkanı Steve Dickson görevi bırakacağını açıkladı

featured

Federal Havacılık İdaresi (FAA) Başkanı Steve Dickson görevi bırakacağını açıkladı

Başkan Donald Trump tarafından beş yıllık bir süre için aday gösterildikten sonra Ağustos 2019’da FAA yöneticiliği görevini üstlenen Steve Dickson, 31 Mart’ta görevi bırakacağını söyledi.

CNN’de yer alan haber göre, Dickson, Çarşamba günü FAA çalışanlarına CNN ile paylaştığı bir mektupta, “Son birkaç yılda ailem muazzam bir teşvik, güç ve destek kaynağı oldu.” Dedi. “Yine de, pandemi sırasında sevdiklerimden bazen uzun ve kaçınılmaz ayrılık dönemlerinden sonra, tüm zamanımı ve dikkatimi onlara vermenin zamanı geldi. Başkan Biden’a yazdığım mektupta da yazdığım gibi, eve gitme zamanı geldi.”

Steve Dickson Kimdir?

3 Eylül 1957 yılında Louisiana’da doğan Stephen Marshall Dickson, Delta’da 27 yıl önce pilot olarak çalıştı. Daha sonra emekli olana kadar uçuş operasyonlarından sorumlu kıdemli başkan yardımcısı olarak pilotları denetledi. Mart 2019’da Başkan Donald Trump, Dickson’ı FAA Başkanı ve Hava Trafik Hizmetleri Komitesi Başkanı olarak aday gösterdi. 27 Temmuz’da ABD Senatosu Dickson’ı 52-40 oyla başkan olmasını onayladı. Eski bir ABD Hava Kuvvetleri Subayı ve F-15 savaş pilotu da olan Dickson, ABD Hava Kuvvetleri Akademisi’nde 1979 Sınıfının Seçkin Mezunu ve Georgia Eyalet Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden yüksek dereceli bir mezundur.
Kaynak: haber.aero

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
FAA Başkanı Steve Dickson istifa ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir