F-35 ve F-16 jetlerinin üreticisinden Türkiye kararı: Geliyorlar

F-35, F-22, ve F-16 gibi savaş uçaklarının üreticisi Lockheed Martin şirketi, Türkiye gerçekleştirilecek olan IDEF'23 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'na katılma kararı aldı.

featured

F-35, F-22, ve F-16 gibi savaş uçaklarının üreticisi Lockheed Martin şirketi, Türkiye gerçekleştirilecek olan IDEF’23 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’na katılma kararı aldı. Türk savunma ve havacılık sanayii, 25-28 Temmuz 2023 tarihleri arasında düzenlenecek IDEF’23 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor. Birçok yurtdışı katılımcıya da ev sahipliği yapacak IDEF’23 Fuarı’nın önemli konukları olacak.

ABD’li Lockheed Martin şirketi de bu yıl IDEF’23 Fuarı’na katılım sağlayacak. CAATSA yaptırımları sonrası baş gösteren F-35 ambargosunun ardından IDEF’e oldukça dar kapsamlı bir katılım gösteren Lockheed Martin, bu yıl katılımını genişletecek.

Lockheed, IDEF’23 için 70 metrekareden daha büyük bir alan kiraladı. Şirket, fuar sırasında ölçeklendirilmiş modeller üzerinden ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirecek. Lockheed Martin’in tanıtacağı ürünler arasında, Türkiye’nin satın alma talebinde bulunduğu F-16 Blok 70 (Viper) savaş uçağının da olduğu tahmin ediliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
1
_a_rm_
Şaşırmış
2
sinirli
Sinirli
F-35 ve F-16 jetlerinin üreticisinden Türkiye kararı: Geliyorlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir