Gündem

Ermenistanlı FlyOne Armenia İstanbul uçuşları için izin aldı

Erivan-İstanbul uçuşları için Pegasus'un ardından Ermenistan'ın FlyOne Armenia'nın da ülkesinde gerekli izinleri aldığı bildirildi.

Erivan-İstanbul uçuşları için Pegasus’un ardından Ermenistan’ın FlyOne Armenia’nın da ülkesinde gerekli izinleri aldığı bildirildi.

Ermenistan merkesli FlyOne Armenia, Erivan-İstanbul charter uçuşlarını gerçekleştirmek için ülkesinden izin aldı. Flyone Ermenistan Yönetim Kurulu Başkanı Aram Ananyan, ”Flyone Armenia, geçtiğimiz günlerde Erivan’dan İstanbul’a charter seferler düzenleme talebiyle hem Ermenistan hem de Türkiye’nin havacılık otoritelerine başvurmuştu. Ermeni havacılık yetkililerine onay için teşekkür ediyoruz” dedi.

Ajans Bizim’in Ermenisitan basınından aktardığına göre Ananyan, uçuşların ne zaman başlayacağı sorusuna Türk havacılık otoritelerinden izin beklediklerini söyledi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 16 Aralık’ta yaptığı açıklamada, Ankara’nın İstanbul ile Erivan arasında uçuşlar yapmak için hem Türk hem de Ermeni havayollarından teklifleri değerlendirdiğini belirtmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu