Gündem

Erdoğan’dan BioNTech sorusuna yanıt: Ben oldum, antikor da oluştu, tavsiye ederim

Arama motorlarından en çok Erdoğan BioNTech aşısı oldu mu? sorusu soruldu. Erdoğan 3 doz aşı oldu. Bunlardan sonuncusu BioNTech.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, geçen günlerde 3 doz Koronavirüs aşısı yaptırdığını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP MKYK toplantısındaki açıklamasını köşesine taşıdı.

Selvi’nin aktardığına göre Erdoğan, Covid-19 için BioNTech aşısı olduğunu da söyledi ve “Antikor da oluştu. Tavsiye ederim” dedi.

Selvi’nin bugünkü köşe yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Koronavirüsle mücadelede vatandaşlarımızın aşı olması için büyük bir çaba gösteriliyor. Maske, mesafe ve temizlik kuralının yanı sıra bir yandan da kısıtlamalarla sonuç alınmaya çalışılıyor. Ama maskeleri çıkarıp bu salgından kurtulmak için aşıya umut bağlanmış durumda.

Vatandaşlarımızın kafasını karıştırmaya çalışanlara inat Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşı konusunda öncülük yapıyor. İlk aşıyı Erdoğan vurdurmuştu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile aşıların temini ve hızlı bir aşılama takvimi için seferberlik ilan etmiş gibi çalışıyor. Ama aşı karşıtları da milletin kafasını karıştırmak için çaba göstermekten geri durmuyorlar. AK Parti MKYK toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Alman aşısı BioNTech’le ilgili bir endişe var mı?” diye soruluyor. Erdoğan çok net bir cevap veriyor: “Ben oldum. Antikor da oluştu. Tavsiye ederim” diyor.”

Arama motorlarından en çok Erdoğan BioNTech aşısı oldu mu? sorusu soruldu. Erdoğan 3 doz aşı oldu. Bunlardan sonuncusu BioNTech.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu