Erdoğan açıkladı… Sabiha Gökçen Havalimanı genişleyecek

featured

Birleşmiş Milletler toplantısı için New York/ABD’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malezya Başbakanı Enver İbrahim ile bir araya geldi. İki liderin ortak konularından biri de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nın geleceği oldu.

İkinci pisti önümüdeki günlende açılacak olan Sabiha Gökçen Havalimanı’nın yolcu kapasitesi böylelikle 35 milyon/yıl’dan 70 milyona çıkacak. Ancak bunun için eski pistin tamiratının tamamlanması ve yeni terminal inşa edilmesi gerekiyor.

Malezya Başbakanı açıklama yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Malezya Başbakanı Enver İbrahim’in gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Malaysia Airports’un havalimanı yöneticiliğindeki tecrübesine güveninin tam olduğunu ve 2. pistle birlikte İstanbul Sabiha Gökçen (İSG) Havalimanı’nda operasyonlarını genişletmesine yönelik yeşil ışık yaktığını belirtti.

Enver İbrahim, “Bu muazzam destek aynı zamanda Malezya şirketinin ISG’yi geliştirmesi ve yönetmesi konusunda büyük güven tazelemesidir” dedi.

Görüşme ile ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın New York’taki Türkevi’nde Malezya Başbakanı Enver’i kabul ettiği, görüşmede, Türkiye-Malezya ilişkilerini stratejik ortaklık temelinde daha ileriye taşımak için fikir teatisinde bulunulurken, iki ülkeyi ilgilendiren bölgesel ve küresel meselelerin de ele alındığı belirtildi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Erdoğan açıkladı… Sabiha Gökçen Havalimanı genişleyecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir