Haberler

Erdoğan: ABD’den 100 Boeing uçağı alıyoruz

G20 Zirvesi için Japonya'da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada Türk Hava Yolları olarak 100 adet Boeing uçağı alındığını belirtti.

Japonya’nın Osaka kentinde G20 Zirvesi için liderler bir araya geldi. Liderler, zirve programında yer alan toplantı ve etkinliklerin yanı sıra ikili görüşme fırsatı da buldu.

Zirve için Japonya’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, zirvede ABD Başkanı Donald Trump ile de görüştü.

Zirve ardından gazetecilere yaptığı açıklamada ABD Başkanı Trump’ın Türkiye’yi ziyaret edeceğini de belirten Erdoğan “Bu arada Sayın Trump’ın Türkiye ziyaretinin gerçekleşmesiyle ve iş konseyini de yapmak suretiyle bu işi çok daha ileriye taşımış olacağız. Bu arada biz bir de oradan THY olarak 100 tane Boeing uçağı alıyoruz.” diye konuştu.

2023’E KADAR GELECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın altını çizdiği sipariş hâlihazırda Türk Hava Yollarının Boeing’e vermiş olduğu siparişleri içeriyor. THY 2023’e kadar Boeing’den kesin olarak siparişini verip, anlaşmalara imza attığı tam 96 uçak teslim alacak. Bunlardan 25’i 787-9 Dreamliner, 737 MAX8 ve MAX9’lardan 68 ve 3 tane de 777 F kargo uçağı.

BAĞLANTILI HABER:   Pakistan'da düşen uçakla ilgili yeni gelişme; Motorları böyle piste sürtmüş
Etiketler

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı