En Yoğun Seyahat Döneminin 2021’in Başında olacak

featured

Emirates bu hafta sonu seyahatlerin yeni bir zirveye ulaşmasını bekliyor. 2 ve 3 Ocak 2021 tarihlerinde, şehre geliş yoğunluğuna ek olarak, yüksek sayıda yolcu da Dubai’den ayrılmak üzere Emirates’e ayrılan Terminal 3’ün yolunu tutacak. Her iki gün boyunca 70.000’den fazla yolcu Emirates ile uçacak.

Yolculara gidecekleri yere ilişkin en son seyahat koşullarını kontrol etmeleri ve kalkıştan en geç üç saat önce havaalanına gelmeleri tavsiye edilmektedir. Yolcuların Terminal 3’e gelirken beklenen trafik yoğunluğu nedeniyle gecikmelerin önüne geçmek için yolculuklarına ilave süre tanımaları da önerilmektedir.

Havaalanında fiziksel olarak check-in yapan yolcuların, seyahat sınıfından bağımsız olarak, kalkıştan en geç 3 saat önce check-in yapmaları rica olunur. Tarifeli uçuş kalkışına 60 dakikadan az süre kala gelen yolcular kabul edilemeyeceklerdir. Ayrıca uçuşun kalkışına 48 saat öncesinden 90 dakika öncesine kadar online check-in yapılabilmektedir. Online check-in yapmayı tercih eden yolcuların ise uçuş kartlarını almak üzere havaalanında check-in gişelerini ziyaret etmeleri ve her varış ülkesi için gerekli seyahat belgelerini doğrulamaları gerekmektedir.

Yolcuların daha keyifli bir havaalanı deneyimi yaşamaları için temassız check-in ve valiz bırakma kiosklarını kullanmaları önerilmektedir. Bu hizmet, istenilen ek koşullar nedeniyle, Kanada, Hindistan ve Hong Kong haricinde tüm diğer destinasyonlar için kullanılabilmektedir. 32 yeni temassız valiz bırakma makinesi ve 16 check-in kiosku ile, Emirates check-in çalışanları tarafından hizmet verilen gişelerle birlikte yoğun dönemde bekleme süresini kısaltmaya yardımcı olacaktır.

Ayrıca yolcular, daha az belge kontrolü ve daha az kuyrukla Terminal 3’ten biniş kapılarına kadar belirli check-in gişelerinden sağlanan Emirates’in temassız biyometrik biniş sisteminden de faydalanabilirler. Göç formaliteleri de gerek akıllı kapılarla, gerekse tünellerde yer alan biyometrik yüz tanımının etkin hale getirilmesiyle kolaylaştırılmıştır.

Check-in yaptıktan sonra yolcuların uçağa binmek üzere çıkış kapısına zamanında ulaşabilmeleri için tavsiye edilen adımları takip etmeleri önerilir. Kapılar kalkıştan 90 dakika önce açılır, uçağa biniş ise her uçuştan 45 dakika önce başlar ve kapılar kalkıştan 20 dakika önce kapanır. Yolcular kapıya geç vardıkları takdirde, uçağa kabul edilemeyeceklerdir. Uçuşların vaktinde kalkmasını sağlamak için adına check-in kapanış saatlerine uyulması zorunludur.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
En Yoğun Seyahat Döneminin 2021’in Başında olacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir