Emirates dünyanın en güvenli havayolu seçildi

featured

Hamburg merkezli Jet Uçağı Kaza Veri Değerlendirme Merkezi (JACDEC) tarafından düzenlenen ve 25 havayolunun katıldığı araştırmada Emirates en güvenli havayolu seçildi.

Dubai merkezli Emirates Havayolları, yüzde 95 risk derecesi ile üst üste ikinci yıl dünyanın en güvenli havayolu seçildi.

Rapora göre, KLM yüzde 93,31 ile en güvenli ikinci havayolu olurken, ABD merkezli JetBlue ve Delta Air Lines sırasıyla üçüncü ve dördüncü sırada yer aldı. Avrupalı easyJet ise beşinci oldu.

JACDEC ilk kez dünyanın en büyük havayollarını dört bölgeye ayırarak değerlendirdi. Bölgesel düzeyde, Abu Dabi, merkezli Etihad Airways listenin başında yer aldı.

Avrupa’da KLM, Finnair, Air Europa, Transavia, easyJet ve Norwegian, kıtanın en güvenli havayolları olarak derecelendirildi. 2021’de yetersiz yolcu-kilometre performansı nedeniyle Austrian Airlines, Eurowings ve Condor gibi havayolları Avrupa’nın ilk 25’ine giremedi.

JACDEC’in kurucusu Jan-Arwed Richter, bölgesel kategorilerin, değişen boyut oranları nedeniyle oluşturulduğunu ve bunun Çin ve ABD gibi güçlü iç pazarlara sahip birçok havayolunun lehine değiştiğini söyledi.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) daha önce pandemi nedeniyle küresel havayolu endüstrisi kayıplarının 2020-2022 döneminde 201 milyar dolara ulaşacağını tahmin etmişti.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Emirates dünyanın en güvenli havayolu seçildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir