Emirates CEO’su Tim Clark açıkladı; 4’üncü dalga korkusı var

featured

Emirates CEO’su Tim Clark, Dubai Air Show’da CNBC’ye konuştu. 80 uçağın hala yerde olmasına rağmen havayolunun kâr ettiğini belirten Tim Clark, öte yandan Avrupa’dan gelecek dördüncü bir Covid-19 dalgasından endişe duyduklarını vurguladı.

Tim Clark şöyle konuştu: “Dördüncü bir dalganın geldiğini görüyorum ve neler olabileceği konusunda endişemiz var. Çok dikkatli bakmalıyız, çünkü zaten büyük oranda açılmaya başlamış olan Avrupa’dan yapılan seyahatlerden kaynaklanan risklerle başa çıkmak zorunda kalacağız. Ama bununla başaracağız… Sorunlarla ilgili çalışmada çok iyiyiz ve yapmamız gerekeni yapacağız.”

Dünya Sağlık Örgütü bu ayın başlarında yaptığı uyarıda, Avrupa’nın bir kez daha Covid salgınının merkez üssü olduğu konusunda uyarmıştı. Bölgenin en büyük ekonomisi Almanya, şu anda günde yaklaşık 50.000 yeni koronavirüs vakası bildiriyor. Fransa, Avusturya da vakalarda bir artış olduğunu kaydediyor.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) geçen ay yaptığı açıklamada, küresel havayolu endüstrisinin gelecek yıl yaklaşık 12 milyar dolar kaybetmesinin beklendiğini açıklamıştı. Ancak Emirates CEO’su Clark, Emirates’in talepte önemli bir toparlanma yaşadığını ve kâr etmeye başladığını söyleyerek “Çok daha sağlam bir biçimde geri dönüyoruz. Talep öyle bir hızla geri geliyor ki, açıkçası varlıkları tedarik etmeye çalışmakta zorlanıyoruz çünkü pilot sıkıntımız var, kabin ekibimiz yetersiz, hemen hemen her şeyde eksiğimiz var. Ama talep sıkıntısı yok” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Emirates CEO’su Tim Clark açıkladı; 4’üncü dalga korkusı var

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir