Emirates 6 bin personel alacağını duyurdu

featured

Kovid-19’un havacılık üzerindeki etkisinin yavaş yavaş azalmasıyla birlikte şirketler yeni alımlara yöneldi. Dubai merkezli Emirates Hava Yolları 6 bin yeni personel istihdam edeceğini duyurdu.

Emirates, önümüzdeki altı ay içinde 6.000’den fazla personel almayı planlayarak operasyonel işgücünü artırmayı planlıyor. Aşının daha geniş bir şekilde uygulanmasıyla dünya çapında kısıtlamalar kolaylaştıkça, müşteri sayısında beklenenden daha erken bir artışa yanıt olarak havayolunun küresel ağındaki operasyonlarını hızlandırmasını desteklemek için ek pilotlara, kabin ekibine, mühendislik uzmanlarına ve yer personeline ihtiyaç duyulacak. 

Emirates, ağının %90’ını yeniledi ve 2021’in sonuna kadar pandemi öncesi kapasitesinin %70’ine ulaşma yolunda ilerliyor. Dünyanın en büyük uluslararası havayolu şirketi, birikmiş talebi karşılamak için uçuş programlarını artan frekanslarla tamamlıyor. Ayrıca, yüksek kapasiteli çift katlı A380 uçağını ağının etrafındaki popüler rotalarda konuşlandırıyor. Kasım ayına kadar Emirates, amiral gemisi A380 uçağında 165.000’den fazla ilave koltuk sunacak.

Emirates Havayolu ve Grubu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Majesteleri Şeyh Ahmed bin Saeed Al Maktoum şunları söyledi: “Emirates her zaman Dubai’nin büyümesinin merkezinde yer aldı. 6.000 ek operasyonel personel ihtiyacımız, Dubai ekonomisinin tanık olduğu hızlı toparlanmayı ifade ediyor ve Tüketici, seyahat ve turizm sektörleri de dahil olmak üzere çeşitli diğer işletmelerde fırsatlara ve diğer olumlu gelişmelere yol açacaktır.

Sınırların yeniden açılması ve seyahat protokollerindeki kolaylıklar doğrultusunda operasyonlarımızı ihtiyatlı bir şekilde restore ederken, ekonomik canlanma ve talebin sürekli büyümesindeki olumlu işaretler ile pandemi öncesi olduğumuz yere geri dönmekten umutluyuz.  2022 ortasından itibaren.

Eylül ayında Emirates, seyahat endüstrisindeki toparlanmadan kaynaklanan operasyonel gereksinimlerini desteklemek için Dubai merkezine katılmak üzere 3.000 kabin ekibi ve 500 havaalanı hizmetleri çalışanını işe almak için dünya çapında bir kampanya başlattı. Seyahat talebi daha önce tahmin edilenden daha fazla ivme kazandığından, Emirates şimdi Dubai’de ve ağı genelinde ek 700 yer personeline ihtiyaç duyacak.

Ayrıca havayolu, küresel havayolunun Dubai merkezli Uçuş Operasyonları ekibine katılmakla ilgilenen 600 nitelikli pilot için heyecan verici kariyer fırsatları sunuyor. Adaylar, roller ve gereksinimler hakkında daha fazla bilgiyi https://www.emiratesgroupcareers.com adresinden edinebilirler .

İşe alım sürecinin bir parçası olarak Emirates, Dubai’de ve dış istasyonlarda görev yapmak üzere uçak mühendisleri ve mühendislik destek personelinden oluşan 1.200 kalifiye teknik personeli işe alarak Mühendislik ekibini güçlendirmeyi de hedefliyor. Emirates, hem Boeing 777 hem de A380 uçağının dünyanın en büyük operatörüdür. Filosu şu anda 263 geniş gövdeli uçaktan oluşuyor ve havayolu, Airbus A350s, Boeing 787-9s ve Boeing 777-X uçak tipleri dahil olmak üzere gelecekteki talebi karşılamak için bir dizi yeni uçağa sahip.

Emirates’in Boeing 777 uçaklarının tamamı, hem yolcu hem de kargo görevlerinde 120’den fazla destinasyona hizmet veren aktif hizmette. Havayolu ayrıca şu anda amiral gemisi A380 uçağını 18 şehre uçuruyor ve bu, Kasım sonunda 27 noktaya ulaşmak için yakında %65’ten fazla büyütülecek. Aralık ayına kadar, son iki A380, Emirates’in filosuna katılmak üzere teslim edilecek ve A380 uçağının yaklaşık 50’si aktif hizmete geri dönecek.

Dubai’nin çeşitli kültürler karışımı, vergiden muaf ortamı ve yaşam, çalışma ve eğlence için önde gelen altyapısı, şehri evleri olarak gören 200’den fazla milletle dünyanın her yerinden insanları çekmeye devam ediyor.

Dubai’nin pandemiye verdiği güçlü yanıt, ülkenin güçlü liderliği ve hedeflerine ulaşmak için verimli kamu ve özel sektör ortaklıkları aracılığıyla başarılı hale getirilerek sürekli olarak dünyanın en etkilileri arasında yer aldı. Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki hızlı aşılama uygulaması ve net pandemi protokolleri, Dubai’nin Temmuz 2020’den bu yana uluslararası turizm ve ticari faaliyetlere hızlı ve güvenli bir şekilde yeniden açılmasını sağladı. Şu anda BAE nüfusunun %86’sından fazlası tamamen aşılanmıştır. COVID-19 ve %96’dan fazlası en az bir doz aldı ve 100 kişi başına uygulanan aşı sayısı açısından dünyadaki en yüksek oran oldu.

Emirates’in uçuş güvertesi ekibine, kabin ekibine, havaalanı hizmetleri ekibine ve diğer rollere katılmak için başvurmak isteyen adaylar, https://www.emiratesgroupcareers.com adresinden daha fazla bilgi alabilir .

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Emirates 6 bin personel alacağını duyurdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir