1. Haberler
  2. Gündem
  3. Emirates 30 yıl sonra ilk kez zarar açıkladı

Emirates 30 yıl sonra ilk kez zarar açıkladı

featured

Bütün dünyayı saran pandemi etkisinin turizmi etkilemesi sonrası dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri olan Emirates’ten geçtiğimiz gün açıklama geldi. Hava taşımacılığını tam anlamıyla durma noktasına geldiğini belirtilirken altı aylık süre içerisinde 3,4 milyar dolarlık zarar açıkladı.

YÜZDE 75 DÜŞÜŞ YAŞADI

Associated Press’in haberine göre, BAE devletine ait şirketten yapılan açıklamaya göre pandemi sürecinde iki ay boyunca uçakların park ettiği belirtilirken, şirketin gelirinin bu yılki işletme maliyetlerindeki % 52’lik düşüş ve kargo trafiğindeki artışa rağmen, bir önceki yılın aynı dönemine göre% 75 düşüşle 3.2 milyar dolara düştüğü belirtildi. Geçtiğimiz yıl 58 milyon yolcu taşıyarak dünyanın en çok kullanılan havayolu şirketlerinden biri olan Emirates, bu yıl Nisan ile Eylül arasında sadece 1,5 milyon yolcu taşıdı.

KÜRESEL BİR KİLİTLENME!

Şirketin CEO’su Şeyh Ahmed Bin Saeed Al Maktoum, “Mevcut mali yıla, hava yolcu trafiğinin tam anlamıyla durduğu küresel bir kilitlenmenin ortasında başladık” derken “Kimse geleceği tahmin edemez, ancak kullanılabilir bir corona virüs aşısı ortaya çıktığında seyahat talebinde ani bir iyileşme bekliyoruz ve kendimizi bu talebi karşılamaya hazırlıyoruz” şeklinde konuştu. Azalan hava taşımacılığı talebi sonrasında Emirates Group on binlerce işçiyi işten çıkarmış, çalışan sayısını yüzde 24 azaltarak 81.334’e düşürmüştü. Emirates Air ise, mevcut şartlarda çalışanlarının maaşlarından yüzde 25 ila 30 arasında kesintiye gitmişti.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Emirates 30 yıl sonra ilk kez zarar açıkladı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir