Haberler

Emiliano Sala’nın hayatını kaybettiği uçağın pilotundan şoke eden teklif

Nantes forması giyen Emiliano Sala'nın hayatını kaybettiği uçak kazası spor dünyasını yasa boğmuştu. Emiliano Sala'nın cenaze töreninin ardından kuzen Martin Gatti'den tüyler ürperten bir iddia ortaya atarak Arjantinli futbolcunun öldürüldüğünü, bunun bir uçak kazası olmadığını ifade etmişti. Düşen uçakla ilgili farklı söylentiler ortaya atılırken olay gününe ait şoke eden bir rapor yayınlandı.

Nantes forması giyen Emiliano Sala’nın hayatını kaybettiği uçak kazası spor dünyasını yasa boğmuştu. Emiliano Sala’nın cenaze töreninin ardından kuzen Martin Gatti’den tüyler ürperten bir iddia ortaya atarak Arjantinli futbolcunun öldürüldüğünü, bunun bir uçak kazası olmadığını ifade etmişti. Düşen uçakla ilgili farklı söylentiler ortaya atılırken olay gününe ait şoke eden bir rapor yayınlandı.

2019 ara transfer döneminde Nantes’dan Cardiff City’ye 15 milyon sterline transfer olan Emiliano Sala, yeni takımıyla bir araya gelmek için uçakla Galler’e doğru yola çıkmıştı.

MANŞ’TA KAYBOLDU

Pilot Ibbotson ve Sala’nın bulunduğu uçak, 21 Ocak akşamı Fransa’nın Nantes şehrinden Galler’in başkenti Cardiff’e doğru seyir halindeyken Manş Denizi’nde kayboldu ve 3 Şubat’ta uçağın enkazının yeri belirlendi. 6 Şubat’ta ise çıkarılan cansız bedenin Sala’ya ait olduğu tespit edildi.

SALA’NIN CANSIZ BEDENİ BULUNDU

Yapılan çalışmalar sonucunda uçağın enkazına ulaşılmış, 28 yaşındaki Arjantinli oyuncunun bedeni bulunurken, 59 yaşındaki pilota dair bir ize rastlanılmamıştı.

YENİ DETAYLAR PAYLAŞILDI: PİLOTUN ŞOK TEKLİFİ

Arjantinli golcü Emiliano Sala’nın trajik uçak kazasındaki ölümünün ardından gerçekleşen soruşturmada yeni detaylar bu sabaha karşı paylaşıldı. İngiliz Sivil Havacılık İdaresi kazaya sebep olan kişiyle ilgili isim açıkladı.

HENDERSON KULLANMALIYDI

İngiliz Sivil Havacılık Kurumu’ndan yapılan açıklamada uçağı aslında uçurması gereken kişi olan David Henderson isimli pilotun suçlu ilan edildiği belirtildi.

Yapılan soruşturma neticesinde olay günü kendisinin yerine David Ibbotson isimli pilotu geçiren Henderson’un bu hareketi “ihmalkar bir tavırla hareket ederek sivil havacılığa ait bir uçağın ticari amaçla kullanılması” olarak değerlendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu