Embraer’e büyük şok – Şirket yine sallantıda

featured
Brezilyalı uçak üreticisi Embraer ekonomik olarak zor günler geçiriyor.

Embraer bir kere daha sallantıya girdi. Brezilya Mahkemesi, geçtiğimiz günlerde kaldırılan idari tedbir kararını ikinci defa uygulamaya koydu.

c4defence’de yer alan habere göre, Yeni kararla birlikte Embraer’in ticari bölümü ile Boeing’in birleşmesi planları bir defa daha reddedildi. Böylece anlaşma yeniden masaya dönmüş oldu. İki firmanın evliliği için gereken anlaşma, pazarlıkların ardından iki tarafın da onaylamasıyla yetkili kurumlara sunulmuştu. Ancak Brezilya İşçi Partisi’nden dört milletvekilinin sunduğu dosya doğrultusunda anlaşmaya idari tedbir kararı konulmuştu. Mahkeme kararı geçtiğimiz günlerde kaldırılmış ve Embraer için umutlar yeniden filizlenmişti.

KC-390 askeri nakliye uçağı projesi de envantere girmeden sonlanma tehlikesiyle karşı karşıya

Boeing ile Embraer’in birleşmesi yalnızca sivil pazara hitap eden bir gelişme olmayacak. Firmanın, birleşme olmaması ve buna bağlı olarak batması durumunda uzun süredir geliştirme ve test süreci devam eden, hâlihazırda birkaç ülkeden kesinleşmiş sipariş dâhi almış olan KC-390 askeri nakliye uçağı projesi de envantere girmeden sonlanma tehlikesiyle karşı karşıya kalacak.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Embraer’e büyük şok – Şirket yine sallantıda

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir