Elveda Atatürk Havalimanı; Bir devir sona erdi

featured
Atatürk Havalimanı'dan son uçuş Singapur'a yapıldı. Son seferi Cumali Selvi böyle görüntüledi.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atatürk Havalimanı (eski adıyla Yeşilköy Havaalanı), Türkiye’de sivil havacılığı başlattığı topraklara veda etti.  Havalimanı, dün başlayan ve bu akşam tamamlanması beklenen “büyük göç” sonrası İstanbul Havalimanı’na taşınacak.  “Yeşilköy Hava Meydanı” adıyla sivil uçuşlara açılan, 80 yıldan fazla da sivil havacılığa hizmet veren havalimanı dünya liderlerine, Yeşilçam filmlerine, kavuşmalara ve vedalara sahne oldu.

Atatürk Havalimanı’dan son uçuş Singapur’a yapıldı. Son seferi Cumali Selvi böyle görüntüledi.

ATATÜRK HAVALİMANI’NDA UÇUŞLAR SONA ERDİ

Türk havacılık tarihinde bir dönem sona erdi. Havacılığın başladığı, büyüğü uluslararası arenada başarıdan başarıya koşmasına büyük katkı veren Atatürk Havalimanı’nda uçuşlar sona erdi. Bu gece yapılan İstanbul-Singapur seferiyle Nuri Demirağ ile başlayan serüven bitti. Havacılık tarihimiz artık yeni hedeflerine dünyanın en büyük havalimanı olan İstanbul Havalimanı ile devam edecek. Macera kaldığı yerden sürecek.

SON SEFELER SİNGAPUR VE ANKARA’YA

Türk Hava Yolları Atatürk Havalimanı’ndan son iç hat seferini Ankara’ya yaptı. Son dış hat seferi ve son uçuş ise Singapur’a düzenlendi. TK54 sefer sayılı TC-JJY kuyruk tescilli B773ER tipi uçakla yapılan seferle ticari uçuşlar sona erdi. Havalimanı bir süre daha Turkish Cargo ve Turkish Teknik tarafından kullanılacak. Millet bahçesine döndürülecek olan havalimanında bir pist sadece VİP yani devlet büyüklerimizin seferleri için kullanılacak. Hava Haber olarak bir yandan Atatürk Havalimanı’na veda etmenin hüznünü yaşarken bir yandan da İstanbul Havalimanı’na kavuşmanın sevincini yaşıyoruz.

 

kaynak: havahaber.com

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Elveda Atatürk Havalimanı; Bir devir sona erdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir