Elon Musk, Twitter’da kendisiyle tartışan mühendisi kovdu

Çalışan, işten çıkarıldıktan sonra selam veren emoji tweeti attı

featured
Elon Musk

Elon Musk uygulamanın çalışma şekline ilişkin kendisiyle alenen tartışan bir Twitter mühendisini kovduğunu söyledi.

Tartışma Musk’ın, Android uygulamasının “birçok ülkede aşırı yavaş” olduğu için özür dilemesiyle yaşandı. Musk, uygulama kötü yazıldığı için bunun yaşandığını öne sürdü.

Uygulama için çalışan bir Twitter mühendisi, sonrasında Musk’ın gönderisini alıntılayıp sözlerinin yanlış olduğunu iddia etti. Eric Frohnhoefer, Twitter’ın Android uygulaması üzerinde yaklaşık 6 yıldır çalıştığını ve “bunun yanlış olduğunu söyleyebileceğini” yazdı.

Frohnhoefer, “Android’de çokça performans geliştirmesi yapılabileceğini” kabul ederken, Musk’ın hız sorunlarının nereden kaynaklandığına dair teşhisine karşı çıktı.

Sorunların aslında uygulamanın çok az kişinin kullandığı birçok özellikle dolması, yeni geliştirmeler ekleme çabasıyla zamanla şişmesi ve ağla iletişim kurmaktaki yavaşlığından kaynaklandığını söyledi.

Frohnhoefer, Twitter’ın uygulamayı sadeleştirmeye, eski özellikleri silmeye ve çok fazla yeni özellik eklemekten kaçınmaya öncelik vermesini önerdi.

İkili daha sonra Android uygulamasının yanı sıra öğle yemekleriyle ilgili söylenenler dahil Twitter hakkında daha genel kapsamlı tartışmaya devam etti.

Birçok kişi, özellikle Musk’ın şirketin işgücünün yaklaşık yarısını işten çıkardığı göz önüne alındığında, Frohnhoefer’ın Twitter’ın yeni sahibini alenen düzeltmesiyle muhtemelen kendisini riske attığını belirtti. Pazartesi günü bu uyarılar doğru çıktı.

Musk, mühendisin kovulduğunu Twitter hesabından duyurdu.

İkili arasındaki anlaşmazlık boyunca Frohnhoefer, Twitter’dan ayrılması durumunda bir dizi farklı seçeneği olduğuna işaret etti. LinkedIn’in “hiç bu kadar popüler olmadığını” ve Twitter yerine Reddit’te çalışabileceği önerisinde bulunan bir Reddit yazılımcısından kendisine herkese açık bir mesaj gönderildiğini söyledi.

Elon Musk, Twitter’a yalnızca iki haftadan uzun süredir sahip. Bu döneme büyük ölçüde kaotik operasyonlar ve personelin yarıdan fazlasının kaybı damga vurdu. Neredeyse Musk şirketin başına geçer geçmez başlayan toplu işten çıkarmalara ek olarak, Twitter’ın en üst düzey yöneticilerinden bazılarının da istifa ettiği söyleniyor.

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

Independent Türkçe için çeviren: Deniz Sutaş

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Elon Musk, Twitter’da kendisiyle tartışan mühendisi kovdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir