Elon Musk, ‘Satacağım’ Dediği Tesla Hisselerinin Neredeyse Tümünü Sattı

featured
service

Elon Musk, dün bir kez daha Tesla hissesi sattı. Edinilen bilgilere göre bu satış kapsamında 934 bin civarı hisseyi elinden çıkaran iş insanı, bugüne kadar 16 milyar dolarlık hisse satışı gerçekleştirmiş oldu.

Elon Musk, bir süredir elindeki Tesla hisselerini satıyor. Bunun nedeni, milyarder iş insanının Twitter’da başlattığı bir anket. Takipçilerine Tesla hisselerini satıp satmaması hakkındaki görüşlerini soran Musk, anketin sonucuna göre tüm hisselerinin yüzde 10’unu satmak durumunda kaldı. Bu da tamı tamına 17 milyon adet Tesla hisse lotu anlamına geliyordu. Şimdiyse bu konuyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Elon Musk, satması gereken hisselerin neredeyse tamamını sattı.

Elon Musk, Twitter’daki anketten sonra Tesla hisselerini parça parça satmaya başlamıştı. Bunlardan sonuncusu, dün gerçekleştirildi. 1,02 milyar dolarlık satış gerçekleştiren Elon Musk, böylelikle elindeki 934 binden fazla Tesla hisse lotundan daha kurtulmuş oldu. Dün gerçekleştirilen satışla elden çıkarılan toplam hisse lotu sayısı, 15,6 milyon adede ulaşmış oldu.

0
kalp
Kalp
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Elon Musk, ‘Satacağım’ Dediği Tesla Hisselerinin Neredeyse Tümünü Sattı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.