Savunma Sanayi

Ege’de SİHA devriyesi; Dedeağaç’ı izledi

Türkiye'nin milli imkanlarla ürettiği insansız hava araçları son günlerde gerilimin tırmandığı Ege Denizinde devriyeye başladı. Gece saatlerinde havalanan bir İHA Çanakkale Enez-Ecebat semalarında gözlem uçuşu yaptı.

Türkiye’nin milli imkanlarla ürettiği insansız hava araçları son günlerde gerilimin tırmandığı Ege Denizinde devriyeye başladı. Gece saatlerinde havalanan bir İHA Çanakkale Enez-Ecebat semalarında gözlem uçuşu yaptı.

DEDEAĞAÇ ALARMI

S-400 gerilimi sonrası Amerika’nın Yunanistan’ın Dedeağaç (Aleksandropolis) kentine donanmaya ait bir gemi ile yaklaşık 700 araç, konteyner ve ekipman ile 2 bin askerden oluşan bir sevkiyat yapması Türkiye’yi teyakkuza geçirdi. Bölgedeki anlık gelişmeleri izleyen Türk Silahlı Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri’ne bağlı İHA’larla bölgede gözlem uçuşları yapıyor. Gece saatlerinde havalanan bir İHA Enez-Ecebat semalarında keşif uçuşu yaptı. İHA’nın Dedeağaç’taki Amerikan hareketliliğini gözlediği tahmin ediliyor.

DENİZ KUVVETLERİ’NDE 5 TANE VAR

Deniz Kuvvetlerine teslim edilen silahlı Bayraktar geçen hafta, Dalaman, Marmaris, Datça, Bodrum ve Didim üzerinde keşif uçuşu yapmıştı. SİHA’ların hareketi anlık olarak flight radar üzerinden de takip edildi. Deniz Kuvvetleri envanterinde 5 adet Bayraktar TB2 İHA/SİHA bulunuyor.

BAĞLANTILI HABER:   Ukrayna yeni Bayraktar almak istiyor
SİHA'lar Ege'de devriyede
SİHA’lar Ege’de devriyede

 

Kaynak: havahaber.com

Etiketler

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı