Dört Uçuş Görevlisi, JFK Havalimanı Üzerinden Milyonlarca Dolarlık Uyuşturucu Parası Kaçırmakla Suçlanıyor

featured

Federal yetkililer, dört uçuş görevlisinin “milyonlarca dolarlık uyuşturucu parası” kaçırmakla suçlandığını açıkladı. İddianameye göre, Charlie Hernandez (42), Sarah Valerio Pujols (24), Emmanuel Torres (34) ve Jarol Fabio (35) çeşitli suçlamalarla tutuklandı.

Bu dört kişi, Ulaştırma Güvenliği İdaresi’nde “Tanınan Mürettebat Üyesi” statüsündeydi ve bu statüyü kullanarak John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’ndaki özel güvenlik şeridine erişebiliyordu. Yetkililer, bu özel statüyü kötüye kullanarak tipik yolcu tarama prosedürlerinden geçmeden hareket ettiklerini belirtti.

Suçlamalara göre, bu uçuş görevlileri ABD’den Dominik Cumhuriyeti’ne yaklaşık 8 milyon dolarlık uyuşturucu parası taşımışlar. Hernandez’in en az 2,5 milyon dolarlık narkotik geliri kaçırmakla suçlandığı, diğer üç kişinin ise en az 1,5 milyon dolarlık kaçakçılıkla suçlandığı belirtiliyor.

İddianamede, uyuşturucu kaçakçılığı operasyonlarının en az 2014’ten 2023’e kadar sürdüğü belirtiliyor. Bir Homeland Security Investigations (HSI) özel ajanının belgelerine göre, işbirliği yapan bir muhbir, Fabio ve Torres’e 2023 ve 2022’de toplamda 60.000 dolar hükümet fonu sağladı. Bu fonların uyuşturucu kaçakçılığından elde edildiğine ve nakledilmesi gerektiğine inanılıyordu.

Savcılar, Torres ve Fabio’nun Dominik Cumhuriyeti’nde başka bir muhbirle parayı teslim etmek için buluştuğunu, ancak bu paranın daha sonra kolluk kuvvetlerine iade edildiğini belirtti.

Tutuklanan dört uçuş görevlisinin durumu hakkında henüz yargı süreci devam ediyor. Bu olay, ticari uçuşlarda güvenlik prosedürlerine yönelik dikkatleri yeniden gündeme getirirken, yetkililerin bu tür suçlamalara karşı nasıl önlemler aldığı da tartışma konusu olabilir.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Dört Uçuş Görevlisi, JFK Havalimanı Üzerinden Milyonlarca Dolarlık Uyuşturucu Parası Kaçırmakla Suçlanıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir