Dışişleri Bakanlığı Ukrayna için seyahat uyarısı yaptı

Dışişleri Bakanlığı, güvenlik durumu nedeniyle Ukrayna'nın doğu sınırındaki bölgelerine mecbur kalmadıkça seyahat edilmemesi gerektiğini bildirildi.

featured

Dışişleri Bakanlığı, güvenlik durumu nedeniyle Ukrayna’nın doğu sınırındaki bölgelerine mecbur kalmadıkça seyahat edilmemesi gerektiğini bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı, Rusya-Ukrayna krizine ilişkin bir açıklamada bulundu. Bakanlık açıklamasında, “Ukrayna’daki güvenlik durumu ülkemizce yakından takip edilmektedir. Bu çerçevede, vatandaşlımızın Ukrayna’nın Doğu sınırındaki bölgelerine mecbur kalmadıkça seyahat etmekten imtina etmeleri tavsiye edilmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın tam metni şöyle:

“Ukrayna’daki güvenlik durumu ülkemizce yakından takip edilmektedir. Bu çerçevede, vatandaşlarımızın Ukrayna’nın Doğu sınırındaki bölgelerine mecbur kalmadıkça seyahat etmekten imtina etmeleri tavsiye edilmektedir. Vatandaşlarımızın şahsi güvenlikleri için mümkün olan tüm tedbirleri almaları ve mecburi seyahatleri öncesinde Kiev Büyükelçiliğimiz ile temas etmeleri önerilmektedir.

Acil durumlarda Kiev Büyükelçiliğimiz (+380632114765 ; +380632557748) ve Bakanlığımız Konsolosluk Çağrı Merkezi (0312 292 2929) ile irtibata geçilmesi mümkündür.”

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Dışişleri Bakanlığı Ukrayna için seyahat uyarısı yaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir