Havayolları

Dijital bagaj dönemi başlıyor

British Airways, dijital bagaj etiketi uygulamasını hizmete sokmaya hazırlanıyor. British Airways’in uçak içi dergisi Business Life’ta yer alan bir habere göre, dijital etiketleri 3.000’den fazla defa kullanmak mümkün.

British Airways, dijital bagaj etiketi uygulamasını hizmete sokmaya hazırlanıyor.

Şirket tarafından ilk defa 2013 yılının Ekim ayında duyurulan ancak bir türlü tam olarak yolcuların kullanımına hazır hale getirilemeyen bu inovatif uygulama için şu anki hedef tarih, Ocak 2019.

Bununla birlikte, British Airways’in dijital bagaj etiketiyle ilgili web sayfasında şu anda sadece “Digital bag tag… coming soon…” ibaresi yer alıyor ve şimdilik herhangi ilave bir bilgi bulunmuyor.

Yolcuların daimî bir biçimde bagajlarına takılı olarak kullanabildiği dijital etiketler, bir yandan yolculara ve yer hizmetleri personeline kolaylık sağlarken, diğer taraftan da havayollarının kaynak tasarrufu elde etmesinin yolunu açıyor.

British Airways’in uçak içi dergisi Business Life’ta yer alan bir habere göre, dijital etiketleri 3.000’den fazla defa kullanmak mümkün.

BAĞLANTILI HABER:   Amerika PIA’nın ülkeye girişini yasakladı

Yaklaşık beş yıllık pil ömrü olan dijital bagaj etiketleri içerisindeki uçuş bilgisi, her yolculuk öncesinde British Airways’in mobil uygulaması üzerinden güncelleniyor.

Böylece her bir bavul için ayrı bir bagaj etiketi basılması ve bununla ilişkili küçük etiket parçalarının bavulun dört bir yanına yapıştırılması ihtiyacını ortadan kaldıran bu sistem sayesinde, ortalama üç dakika olan bagaj teslim sürecinin, 30-35 saniyeye kadar düşeceği belirtiliyor.

Bu etiketlerden edinmek isteyen yolcular, 60 Pound’u (76 USD) gözden çıkarmak durumunda.

İlk Uygulayan Qantas Olmuştu

Günümüzde bir çok havayolu şirketi, daimî bagaj etiketi projelerine yatırım yapıyor.

Büyük havayolları arasında bu işi başarıyla ilk uygulayan ise Avustralyalı Qantas olmuştu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ;

BAĞLANTILI HABER:   TUI İngiltere'nin Türkiye uçuşlarına başlama tarihi belli oldu
Aracılığıyla
kokpit.aero
Kaynak
havayolu101
Etiketler

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu da dikkatini çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı