Havalimanları

DHMİ’den TAV’ın işlettiği tüm meydanlara işletme uzatma hakkı

TAV’ın işlettiği veya ortak olduğu terminal-havalimanları için kira ötelemesi ile işletme sürelerinde iki yıllık uzatmaya gidildi.

TAV Havalimanları, işlettiği tüm meydanlardaki işletme hakkının 2 yıl uzatıldığı ve 2022 yılındaki kira ödemelerinin ise 2024 yılında yapılacağını açıkladı.

TAV’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada DHMİ’ye yapılan başvuru sonucunun DHMİ tarafından şirkete geri dönüş yapıldığı ve taleplerin kabul edildiği duyuruldu.

TAV açıklaması:

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından Şirketimize gönderilen resmi yazıda, pandemi kaynaklı seyahat kısıtlamalarının yarattığı Mücbir Sebep (Force Majeure) koşulları nedeni ile, kontratlarımız gereği yapmış olduğumuz başvurularımızın değerlendirildiği ve Türkiye’de işlettiğimiz Antalya, Ankara, Gazipaşa-Alanya, İzmir ve Milas-Bodrum havalimanlarının her birinin mevcut işletme hakkı sürelerinin ikişer yıl uzatılmasına karar verildiği belirtilmiştir. Ayrıca, aynı yazıda, bahsedilen havalimanlarının 2022 yılında yapılması gereken kira ödemelerinin 2024 yılında yapılmasına karar verildiği tarafımıza bildirilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu