Delta uçağında ‘over book’ krizi: 10’ar bin Dolar teklif etti

ABD'li Delta Airlines fazla bilet satıldığı için over book durumunda olan 8 yolcusuna bir sonraki uçuşla gitmesi için 10'ar bin Dolar teklif etti.

featured

ABD’li Delta Airlines fazla bilet satıldığı için over book durumunda olan 8 yolcusuna bir sonraki uçuşla gitmesi için 10’ar bin Dolar teklif etti.

independent’de yer alan habere göre; Minneapolis’e giden Delta uçağında 8 yolcuya over book durumu olduğu ve bir sonraki sefere geçmeleri istendi. Bunun karşılığında da 10’ar bin Dolar teklif edildi.

Yolcuların bu teklifi kabul ettiği basına yansırken, teklif edilen miktarın yüksekliği ABD’de gündem oldu.

OVER BOOK NEDİR?

Havayolu şirketlerinin en yüksek doluluk oranıyla uçabilmek için risk alarak uçak kapasitesinin üzerinde bilet satması ve son dakika iptallerine karşı kendilerini mali açıdan korumalarını sağlayan bir sistem olarak biliniyor.

Yolcuların biletleri olmalarına rağmen uçuşa gelmeme durumları dikkate alınarak fazla bilet satılıyor. Eğer bilet alan tüm yolcular uçuşa gelirse over book durumu ortaya çıkıyor. Bu kez de havayolu şirketi fazladan kaç bilet sattıysa o yolcuları bir sonraki sefer için ikna etmeye çalışıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Delta uçağında ‘over book’ krizi: 10’ar bin Dolar teklif etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir