Delta Airlines çalışanlarına 100 milyon dolar dağıttı

Delta Air Lines çalışanları, 2021 boyunca gösterdikleri çabaları taktir etmek için 1.250 dolar kâr paylaşım ödemesi alacak.

featured

Delta Air Lines çalışanları, 2021 boyunca gösterdikleri çabaları taktir etmek için 1.250 dolar kâr paylaşım ödemesi alacak. Şirket çalışanlarına toplamda 100 milyon dolardan fazla para dağıtacak. Şirket CEO’su Ed Bastian, çalışanlarını Delta Havayollarının 95 yıllık tarihindeki “en zor yıl” olarak tanımlanan yılda eşsiz hizmet sağladıkları için övmüştü.

Bastian, Ocak ayında yaptığı açıklamada, şirketin yalnızca yılın ikinci yarısında kârlı olmasına rağmen, taşıyıcının mevcut tüm çalışanlarına bir kerelik kâr paylaşımı ödemesi sunabildiğini söyledi. Bastian, “Sizlerin olağanüstü çabaları sayesinde, 2021’in ikinci yarısında kâr bildirecek tek büyük ABD havayoluyuz.” dedi.

Çalışanlara fonlarla ilgili kısa bir video klipte Bastian, tüm yıl boyunca çalışanların 1.250 dolarlık ödemenin tamamını alacağını açıkladı. Ancak şirkete yıl ortasında veya daha sonra katılan çalışanlar, bu miktarın yarısını alacak.

Çalışanlara verilen “teşekkür” ödemesi, büyük ölçüde sendikasız Delta ile ABD’nin en büyük uçuş görevlileri sendikası arasında yeni bir çatışma patlak verdiği sırada geldi. Sendika, Delta’yı Covid virüsüne yakalandıktan hemen sonra çalışanlarına işe dönmeleri için baskı yapmakla suçluyor.

 

Delta, geçen ay ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezine (Centers for Disease Control and Prevention) virüse yakalanan aşılı kişiler için önerilen karantina süresini 10 günden 5 güne düşürülmesi için lobi yaptı. Bastian ve diğer Delta yetkilileri, 10 günlük karantina standardın “işgücü ve perasyonları önemli ölçüde etkileyebileceğini” söyledi.

 

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
2
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Delta Airlines çalışanlarına 100 milyon dolar dağıttı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir