Havalimanları

Çorlu’da uçak seferlerinin başlamasıyla bitmesi bir oldu!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle Çorlu Atatürk Havalimanı’nda da yolcu uçuşlarına ara verilmişti. Sadece eğitim ve kargo uçaklarının iniş yaptığı havalimanına uzun sürenin ardından dün Pegasus Havayolları’na ait PC8180 sefer sayılı uçak 97 yolcusuyla Esenboğa-Çorlu seferlerini yaptı. Salı, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri olmak üzere haftada 4 gün uçuş gerçekleştirmesi planlanan Pegasus Havayolları’nın Çorlu Atatürk Havalimanı seferlerine 13 Haziran’da tekrar son vereceği öğrenildi.

“CUMHURBAŞKANI İŞLERLİĞİ ARTTIRILMALI DEMİŞTİ!”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 16 Mart 2019 yılında Tekirdağ mitinginde Çorlu Atatürk Havalimanı’nın işlerliğinin arttırılması gerektiğini vurgulamıştı.

Cumhurbaşkanının bu açıklamasının ardından vatandaşlar yıllardır yeni seferlerin başlatılmasını bekliyor. Trakya için büyük yatırım olan Çorlu Atatürk Havalimanı’nda ise şuan sadece Çorlu-Esenboğa seferleri gerçekleştiriliyor.

Trakya ve Marmara Bölgesi için önemli bir konuma sahip olan Çorlu Atatürk Havaalanı için tüm siyasilerin birlik olması gerek diyen vatandaşlar, “Bu havalimanı bizim için çok önemli. Buradan Edirne’ye gideceğim. Ankara’dan 1 saatte buraya geldik. Hemen hemen 1-2 saat sonra da evimde olacağım. Çorlu Atatürk Havalimanı’na değil de İstanbul Havalimanı’na inseydi bu uçak benim en az 2 saatimi daha alacaktı. Konum olarak çok önemli bir yerde Çorlu Atatürk Havalimanı bizler farklı illere de seferlerin düzenlenmesini istiyoruz. Siyasiler siyasi çıkarlarını bir kenara bırakarak burasını el birliğiyle canlandırmalı” dedi.

“İMZA KAMPANYASI DÜZENLENMİŞTİ”

Geçtiğimiz yıllarda Çorlu Atatürk Havalimanı’ndan seferlerin artması için internet üzerinde Ulaştırma Bakanlığı ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nü muhatap alınarak bir imza kampanyası başlatılmıştı. Kampanya kısa sürede büyük ilgi görse de yetkililer tarafından dikkate alınmamıştı. (Çorluhaber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu