Corendon

Corendon’un yeni uçağı yola çıktı; İşte o uçak

Corendon Havayolları, Boeing MAX krizi nedeniyle teslim alamadığı uçaklarının açığını kapatmak için uçak kiralama yoluna gitti. Şirket, İrlanda merkezli Avolon şirketinden kiraladığı Boeing 737-800 kiraladı. 

Corendon Havayolları, Boeing MAX krizi nedeniyle teslim alamadığı uçaklarının açığını kapatmak için uçak kiralama yoluna gitti. Şirket, İrlanda merkezli Avolon şirketinden kiraladığı Boeing 737-800 kiraladı. Turkish Airnews’te yer alan bilgilere göre; TC-COH kuyruk tescilini alan uçak Reykjavik’ten yola çıktı. Uçağın bugün şirket bünyesine katılması planlanıyor.

BOEING’DEN 3 MAX UÇAĞINI ALAMADI

Türkiye’de ilk Boeing MAX kullanan havayolu şirketi olan Corendon, krizin ardından filoda bulunan uçağını yere indirmişti. Şirket, bu yıl Boeing’den teslim almayı planladığı uçaklarını da alamamıştı. Corendon Havayolları’nın Boeing’in tesislerinden üretimi tamamlanan ancak alamadığı iki adet Boeing 737 MAX8 ile bir adet  Boeing 737 MAX9 uçağı bulunuyor.

TÜRKİYE’DE DAVA AÇACAK OLAN İLK ŞİRKET

Corendon Havayolları, Boeing MAX krizi sonrası Amerikalı üreticiye dava açacak ilk Türk şirketi olacak. Şirket geçtiğimiz haftalarda bu tazminat davası için harekete geçeceğini açıklamıştı. Şirket yöneticilerinin açıklamasına göre, Corendon’un zararı yaklaşık 5 milyon dolar.

BAĞLANTILI HABER:
Corendon hisse satıyor!

kaynak: havahaber.com

Etiketler

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı