Corendon Hava Yolları 2022 planlarını açıkladı; Filoda kaç uçak olacak?

featured

Corendon Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, 2022 planlamalarına ilişkin açıklama yaptı. Corendon Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray, 2022 sezonu için sektörde çok olumlu bir hava oluştuğunu ve gelen rezervasyonlarında bu olumlu havayı desteklediğini belirtti.

[highlight color=”yellow”]10 milyon yolcunun 6 milyonu Türkiye’ye[/highlight]

Sabah’tan Betül Alakent’e konuşan Yıldıray Karaer, “Almanya, İngiltere, Hollanda, Belçika, Polonya gibi ülkelerden önümüzdeki yıl için güçlü bir talep var. Biz de pandemi nedeniyle durağan geçen iki yılın ardından 2022’ye güçlü bir başlangıç planladık. 2019’da tüm ülkelere toplam 6 milyon kişi taşımıştık. 2022’de Türkiye, Yunanistan, İspanya, Portekiz, İtalya, Mısır ve Fas’a uçuş gerçekleştireceğiz. Tüm ülkelere toplam 10 milyon kişi taşımayı hedefliyoruz. Bunun 6 milyonunu ise Türkiye için planlıyoruz” dedi.

[highlight color=”yellow”]“Filomuzda 50 uçak olacak”[/highlight]

Nisan 2022’den itibaren uçuşları başlatacaklarını anlatan Karaer, “Filomuzda 50 uçak olacak. Türkiye’ye başta Almanya ve Hollanda olmak üzere, İngiltere, Belçika, İsviçre, Polonya ve İskandinav ülkelerinden turist getirmeyi hedefliyoruz. Antalya, İzmir, Dalaman, Bodrum için uçuş planlamaları yaptık. Ayrıca Eskişehir, Zonguldak, Kayseri ve Konya’ya da etnik uçuşlar yapacağız” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Corendon Hava Yolları 2022 planlarını açıkladı; Filoda kaç uçak olacak?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir