Corendon Almanya pazarını sevdi

featured

Yıldıray Karaer, 2018 için Almanya pazarına yaklaşık 750 bin koltuk arz ettiklerini, 2019 yılında bu rakamı 1 milyona çıkarmayı planladıklarını bildirdi. Corendon, Türkiye’ye sefer yapan yerli ve yabancı havayolları içinde yüzde 10’luk bir Pazar payını elinde bulunduruyor. Karaer, bu yılın sonuna Almanya’dan Türkiye’ye 450 bin yolcu hedefine ulaşacaklarını belirtti.

Almanya’nın 16 şehrinden uçuş yapıyor

Almanya pazarındaki uçuş sayılarını 2014 yılında arttırmaya başlayan Corendon halen Almanya’nın Köln, Dresden, Düsseldorf, Erfurt, Friedrichshafen, Karlsruhe, Memmingen, Hannover, Hamburg, Leipzig, Münih, Nürnberg, Paderborn, Stuttgart, Berlin-Schönefeld ve Berlin – Tegel olmak üzere 16 şehrinden Antalya’ya direk uçuşlar düzenliyor. Köln, Hannover ve Stuttgart’tan ise ayrıca Gazipaşa Havalimanı’na uçuyor.

Grup bünyesinde 3 havayolu şirketi var

Corendon Airlines grup bünyesindeki 3 havayolu şirketi (Corendon Airlines, Corendon Dutch ve Corendon Airlines Europe) ve filodaki 17 uçak ile 45 ülkede 145 havalimanına uçuyor, yılda ortalama 3 milyon yolcu taşıyor.

Corendon’un İlkleri

• Türkiye’de ilk low-cost uçuş hizmeti: Corendon, 2004 yılında henüz havayolu şirketini kurmadan önce, Eindhoven-Sabiha Gökçen arası “19 Euro’dan başlayan fiyatlarla” uçuşlar düzenledi.

• İlk uçak içi satış (on-board sales): Corendon, 2004 yılında Eindhoven-İstanbul arası uçuşlarda yaptığı uçak içi yiyecek içecek satışı ile Türkiye’de bir ilk gerçekleştirdi.

•Sabiha Gökçen’e ilk uçan havayolu: 11 Nisan 2005’te Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden İşletme Ruhsatını alan Corendon Airlines, ilk uçuşunu 12 Nisan 2005’te Eindhoven’dan Sabiha Gökçen’e gerçekleştirdi. Bu uçuş ile Sabiha Gökçen havalimanına ilk kez bir yolcu uçağı inmiş oldu.

• Gazipaşa Havalimanı’na ilk uçuş: Corendon Airlines 4 Nisan 2012’de Gazipaşa Havalimanı’na ilk yolcularını indirdi.

• Corendon Airlines, 2017 yılında, Fortune 500 “Türkiye’nin En Büyük Şirketleri” sıralamasında 284.; Capital 500 Listesinde ise 392. sırada yer aldı.

•Corendon Airlines, Avrupa’da ilk “ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Sertifikası” alan havayolu firması.

•Dünyada 3000 havayolu şirketi arasından 260’ının ulaşabildiği  “IOSA (IATA Operasyonel Güvenlik Audit) Sertifikası”na da sahip olan Corendon Airlines, dünyadaki tek emniyet derecelendirmesi yapan kuruluş olan AirlineRatings.com sitesi tarafından düzenlenen “Dünyanın En Emniyetli Havayolu Şirketleri Araştırması”nda en yüksek puan olan 7 yıldız alarak emniyet politikasını tescilletti.

• Corendon Airlines, engelli yolcuların rahatlıkla uçabilmesi için gerekli şartları sağlamasıyla Türk Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından “Engelsiz Hava Taşımacılığı Belgesini” alan Türkiye’deki ilk havayolu.

• Görme engelli yolcular için Türkiye’de ilk kez Breille alfabesiyle basılmış bilgilendirme kartları kullanımı ve sağır ve dilsiz yolcular için özel prosedürler Corendon Airlines tarafından uygulandı.

•   Corendon Airlines, IATA’ya (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) üye ve ”ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri Sertifikası” ve ”ISO 14001 Çevre Yönetimi Sertifikası”na sahip.

•Corendon Hotels&Resorts bünyesinde bulunan Corendon Vitality Hotel Amsterdam’ı dünyadaki tüm otellerden ayıran özelliği ise 7’nci katında bulunan ve içinde gerçek bir Boeing 737 kokpiti yerleştirilmiş “Cockpit Suit” odası. Cockpit suit, içindeki toplantı odaları ve uçuş simülatörü ile farklı bir iş organizasyonu düzenlemek isteyenlere unutulmaz bir deneyim yaşama fırsatı sunuyor.

• Corendon Turizm Grubu’nun, otelcilik sektöründeki iddialı yatırımlarından Ibiza’daki Marble Stella Maris Hotel ile İbiza’daki ilk Türk otelini açtı. Grup aynı zamanda İspanya’ya ilk defa her şey dahil sistemini taşıdı.

• Karayipler’deki Hollanda Antilleri’nin en büyük adası Curaçao’da 65.000 metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan Livingstone Jan Thiel Resort isimli tesis 2017 itibariyle Corendon Hotels and Resort bünyesine dahil oldu. Hollanda ve Belçika’nın en büyük tur operatörlerinden biri olan Corendon yıllardır Hollandalılar için çok popüler bir tatil adası olan Curaçao’ya tur düzenlemekteydi, 2017 yılında ise kendi otelini alarak adadaki yatırımını büyüttü.

• Corendon Hotels and Resorts bünyesinde Haziran 2018’de Amsterdam’da açılacak Corendon Village Hotel, 676 odası ve yaşam alanlarıyla Benelüx’ün en büyük oteli olmaya hazırlanıyor.

• Boeing’in yeni teknoloji harikası 737 Max 8, Mayıs 2018’te Türkiye’de ilk kez Corendon Airlines filosunda uçmaya başladı.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Corendon Almanya pazarını sevdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir