Condor Filosuna İki Yeni Airbus A320 Neo Katıyor

Alman tatil hava yolu şirketi Condor, filosuna iki yeni Airbus A320 Neo daha ekleyerek filosunu genişletmeye devam ediyor.

featured

Alman tatil hava yolu şirketi Condor, filosuna iki yeni Airbus A320 Neo daha ekleyerek filosunu genişletmeye devam ediyor. Condor, 2022 yazında toplamda 41 yeni kısa ve orta mesafe uçak siparişi vermişti.

Alman tatil hava yolu şirketi Condor, filosuna iki yeni Airbus A320 Neo daha ekliyor.

Alman tatil hava yolu şirketi Condor, filosuna iki yeni Airbus A320 Neo daha ekliyor. Condor, 2022 yazında 41 adet yeni kısa ve orta mesafe uçak siparişi vermişti: 13 Airbus A320 Neo ve 28 A321 Neo. Bu uçakların bir kısmı satın alınacak, bir kısmı ise kiralanacak. Ancak bu dağılım hakkında Condor detay vermedi. Ayrıca, belirtilmeyen sayıda ek jet opsiyonu da bulunuyordu.

Condor, hali hazırda bir Airbus A320 Neo (D-ANCZ) ile hizmet veriyor ve ilk A321 Neo (D-ANMZ) da yakın zamanda filoya katıldı. Air Finance Journal’ın haberine göre, Condor şimdi A320 Neo sayısını artırıyor. Condor sözcüsü, Aero portalına yaptığı açıklamada, “Condor, 2028 sonuna kadar toplamda 43 fabrika çıkışlı kısa ve orta mesafe uçağı filosuna katacak” dedi. Bu açıklamaya göre, filo 15 adet A320 Neo ve 28 adet A321 Neo’dan oluşacak.

Condor’un filosuna ekleyeceği bu yeni uçaklar, şirketin modernizasyon stratejisinin bir parçası olarak dikkat çekiyor. Yeni nesil Airbus A320 Neo ve A321 Neo, daha düşük yakıt tüketimi ve çevre dostu özellikleri ile biliniyor. Bu uçaklar, Condor’un hem operasyonel verimliliğini artırmayı hem de çevresel etkilerini azaltmayı hedefliyor.

Condor’un filosunu genişletme ve modernize etme planları, şirketin rekabet gücünü artırma ve yolcularına daha iyi hizmet sunma hedeflerini yansıtıyor. Yeni uçakların katılımı, Condor’un operasyonel kapasitesini artırarak, daha fazla destinasyona uçma ve daha fazla yolcu taşıma imkanı sağlayacak.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Condor Filosuna İki Yeni Airbus A320 Neo Katıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir