Haberler

Çin’den uçuşlar ay sonuna kadar durduruluyor (Bakan Koca açıkladı)

Wuhan'dan tahliye edilen vatandaşların Ankara'da karantina süreci devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ''Çarşamba'dan ay sonuna kadar Çin'den gelen uçuşların durdurulmasına karar verildi'' dedi.

Wuhan’dan tahliye edilen vatandaşların Ankara’da karantina süreci devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ”Çarşamba’dan ay sonuna kadar Çin’den gelen uçuşların durdurulmasına karar verildi” dedi.

Çin’den Türkiye’ye yapılan uçuşlar ay sonuna kadar durduruluyor…

Açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi. Koca, düzenlediği basın toplantısında corona virüsü salgınına ilişkin son gelişmeleri değerlendirdi.

Bakan Koca’nın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

”Ülkemizde corona virüsün olmadığı ve bilim kurulununda önerilerini hayata geçirme konusuna önem veriyoruz. Havaalanında termal kamera uygulaması ve özel odalar gibi önlemler var. Bilim Kurulu bu dönemde özellikle Uzakdoğu Asya’dan gelen ülkeler; Japonya, Tayvan, Tayland, Hong Kong, Singapur, Güney Kore ve Malezya’dan gelenlere yönelik termal kamera uygulamasına başlanacak. Yarından itibaren ise kullanımda olacak. Corona virüsünün görüldüğü vaka sayısı 17 bin 485 ve bu zaman kadar ölen sayısı 361 oldu.

BAĞLANTILI HABER:   Pakistan'daki uçak kazasında yaralı olarak kurtulan yolcu dehşet anlarını anlattı

Çin’den gelen uçuşların sayısı azaldı. Çarşamba’dan ay sonuna kadar Çin’den gelen uçuşların durdurulmasına karar verildi. Karantinada olan vatandaşlarla ilgili durumların oldukça iyi olduğunu taleplerini yerine getireceğimizi hasta gibi davranmadığımızı ve gayret içinde olduğumuzu 61 kişiye iletilmek üzere söyledim. Bu anlamda hem yemek hem internet gibi imkanların ve özel taleplerin olabileceği bütün bunlarla ilgili yapılmasını gerekenlerini yapacağımızı aktardım.”

 

Etiketler

İlgili Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı