1. Haberler
  2. Gündem
  3. Çin uçak motoru için araştırma merkezi kuruyor

Çin uçak motoru için araştırma merkezi kuruyor

featured

Beihang Üniversitesi olarak da bilinen Pekin Aeronotik ve Astronotik Üniversitesi, uçak motoru ve gaz türbini bilimsel araştırmasına odaklı bir bilim merkezi kurduğunu duyurdu.

Üniversitenin ve merkezin başkanı Xu Huibin gaz türbini merkezinin, Çin’in bu temel alandaki bağımsız inovasyon çabalarını desteklemek amacıyla ulusal kaynaklarla desteklenerek oluşturulduğunu açıkladı.

Merkezin kuruluşu, Tsinghua Üniversitesi, Çin Bilim Akademisi Termofizik Mühendislik Enstitüsü ve birçok önemli araştırma enstitüsü ve benzer alanlarda işlev gören girişimler tarafından birlikte üstlenildi.

Xu, merkezin ana teknolojiler incelenerek, yetenekler yetiştirilerek ve bilimsel olanaklar kullanılarak uçak motoru ve gaz türbini konusunda temel araştırmaya odaklanacağını söyledi.

Uçak motoru Çin havacılık endüstrisi için can sıkıcı bir sorun olagelmiştir. Dolayısıyla Çin, ülkenin başlıca bilimsel ve teknolojik projeleri arasına uçak motoru ve gaz türbinini de dahil etmiştir.

Çin, 2016’da, kendi inovasyon yetileriyle dünya çapında bir uçak motoru üreticisi olması amacıyla Pekin’de  Aero Engine Corporation of China’yı kurmuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Çin uçak motoru için araştırma merkezi kuruyor
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir