China Southern İstabul’a A380 ile gelmek istiyor

featured

Çin’in en büyük havayolu şirketi China Southern İstanbul’a Airbus A380 uçaklarıyla gelmek için girişimlere başladı. Havasosyalmedya’nın aktardığına göre, geçtiğimiz günlerde hizmete açılan Daxing Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na düzenleyeceği seferlerde A380 kullanmak isteyen şirketin Çin ve Türkiye Sivil Havacılık Kurumlarından izin almak için başvuruda bulunacağı öğrenildi.

İLGİLİ HABER: China Southern Airlines İstanbul’a geliyor

EMIRATES VE QATAR’A İZİN ÇIKMAMIŞTI

İstanbul Havalimanı’nın açılmasıyla birlikte Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Emirates Havayolları ile Katar’ın milli havayolu şirketi Qatar Airways İstanbul’a A380 ile gelmek istemiş ancak Türk Hava Yolları haksız rekabet gerekçesiyle Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nden izin verilmemesini istemişti. China Southern’a izin verip verilmeyeceği merak konusu.

İLGİLİ HABERTHY istedi DHMİ A380’in İstanbul’a inişini yasakladı

DALAMAN VE ANTALYA’DA A380

Thomas Cook’un iflas etmesinin ardından kalan yolcuları Londra’ya götürmek için ilk kez Türkiye’ye ticari sefer düzenleyen HiFly’a ait A380 iki kez Dalaman’a gelmişti. A380’in üçüncü uçuşuna ise izin çıkmamıştı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü bu karara gerekçe olarak A380’in 1 ve 4 numaralı motorlarının pist dışında kalması nedeniyle alana yabancı madde bırakmasıydı. Bu kararla A380’in Antalya’ya gelmesine de izin verilmemişti.

İlgili haber: A380’in Türkiye’ye uçuşu yasaklandı; Bir daha gelmeyebilir!

Kaynak: havahaber.com

 

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
China Southern İstabul’a A380 ile gelmek istiyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir