Charter uçuşlarda Antalya ilk sırada

featured

Antalya Havalimanı’nda charter uçuşlarda temmuz sonu itibariyle bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 25.8 artış gerçekleşti. Antalya Havalimanı’nda, Temmuz ayında charter uçuşlarda ikinci sırada yer alan Burgaz Havalimanı’nın yaklaşık 4 katı charter uçuş gerçekleşti.

KARŞILIKLI EN FAZLA TRAFİK SABİHA GÖKÇEN VE ANTALYA ARASINDA

Aralarında en fazla trafik gerçekleşen havalimanları günlük ortalama 52.5 trafikle İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı-Antalya Havalimanı oldu.  İzmir Adnan Menderes Havalimanı-İstanbul Atatürk Havalimanı ise günlük ortalama 50.9 trafikle üçüncü, İzmir Adnan Menderes Havalimanı-İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ise günlük ortalama 47.8 trafikle dördüncü sırada yer aldı.

Muğla Milas-Bodrum Havalimanı-İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı günlük ortalama 47.2 trafikle beşinci, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı-Ankara Esenboğa Havalimanı günlük ortalama 46.2 trafikle altıncı sırada yer aldı. Temmuz ayında Avrupa’da karşılıklı en yoğun trafik olan havalimanları sıralamasında ilk altıdaki beş havalimanı Türkiye havalimanlarından oluştu.

UÇAK TARFİĞİ DE ARTTI

Temmuz ayı Eurocontrol İstatistiksel verilerine göre; Türkiye’de temmuz ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre inen uçak sayısında yüzde 11.8, kalkan uçak sayısında yüzde 11.5, transit üst geçişlerde yüzde 11.7 artış görüldü. Genel artış oranı ise yüzde 7.7 oldu.

Kaynak: www.kokpit.aero

0
mutlu
Mutlu
0
komik
Komik
0
alk_
Alkış
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
sinirli
Sinirli
Charter uçuşlarda Antalya ilk sırada

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir